به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  مهدی رفیعی دهکردی اظهار کرد: در سال تحصیلی آینده 183 طلبه وظیفه در کلاس های درس آموزش و پرورش خوزستان فعالیت می کنند.

 

وی با بیان اینکه استان خوزستان بیشترین سهیمه جذب نیروی طلبه را از وزارت آموزش و پرورش دریافت کرده است، اضافه کرد: طی سال گذشته 53 طلبه وظیفه در آموزش و پرورش خوزستان خدمت می کردند که امسال 130 نفر به این تعداد اضافه می شوند.

 

رفیعی تصریح کرد: آموزش و پرورش در راستای اجرایی کردن مصوبه فرماندهی کل قوا، مبنی بر تسری مقررات خدمت وظیفه روحانیون و به عنوان مهمترین نهاد تعلیم و تربیت رسمی و عمومی که وظیفه رشد و پرورش فضایل و ویژگی های اخلاقی و اسلامی را در فرزندان این مرز و بوم دارد، اقدام به جذب و به کارگیری روحانیون وظیفه واجد شرایط در مدارس کرده  است.

 

وی افزود: به همین منظور طلاب و روحانیون علاقمند و دارای شرایط لازم می توانند از طریق انجام ماموریت های فرهنگی ، تبلیغی و تدریس، طبق شرایط خاص خدمت سربازی خود را  در آموزش و پرورش طی کنند و کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند.

 

وی در پایان گفت: بیشترین جذب  طلبه وظیفه در کشور به خوزستان اختصاص دارد و پذیرش جدید این عزیزان بر اساس مصاحبه تخصصی انجام می گیرد و مراحل تشکیل پرونده و ارسال آنها به سازمان وظیفه عمومی توسط آموزش و پرورش استان اعلام می شود.