به پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده در مراسم روز دانش آموز در اهواز  با بیان اینکه امروز روز همه ملت ایران است، گفت: امروز تنها روز دانش آموز است،  بلکه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز ملت ایران ، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای حادثه تروریستی اهواز است.

 

وی یاد و خاطره شهید سید حسن سواری و کودک چهار ساله شهید محمد طاها اقدامی را گرامی داشت و گفت:  این شهدای عزیز با حضور در صحنه باشکوه استکبار ستیزی،  در حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز در راه اهداف انقلاب به شهادت رسیدند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه امروز سالروز شهادت دانش آموزان در ۱۳ آبان سال ۵۷ است، تصریح کرد: در این روز دانشجویان پیروی خط امام خمینی(ره) با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا جان تازه ای به مبارزه با استکبار بخشیدند.

 

تقی زاده بیان کرد: امروز مشاهده می کنیم که طلاب، معلمان، دانش آموزان، دانشجویان، اقشار مختلف، بسیجیان همیشه در صحنه، کارکنان ادارات و  نیروهای نظامی و انتظامی در این مراسم حضور دارند تا بار دیگر به فرمایشات مقام معظم رهبری لبیک بگویند.

 

وی خاطر نشان کرد: بزرگترین پیام این روز تاریخی حضور شاگردان امام خمینی(ره) و سربازان رهبر معظم انقلاب در صحنه است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: هرچند سال ها از پیروزی انقلاب گذشته است اما آمریکا هنوز گوش شنوا و چشم بینا پیدا نکرده و نمی تواند مردم همیشه در صحنه ایران را ببیند.

 

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343،  تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان  1358 و 13آبان 1357 که روز دانش‌ آموز نام گرفت عنوان سه واقعه تاریخی مهم در این روز است.

 

13 آبان در اهواز با حضور پرشور دانش آموزان، فرهنگیان و اقشار مختلف مردمی همراه بود.