به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، جمشید کمایی در حاشیه آیین رونمایی از اولین سامانه آموزش مجازی در دبیرستان نمونه دولتی دکتر حسابی ناحیه ۲ اهواز اظهار کرد: آموزش الکترونیکی به عنوان نسل پنجم یادگیری نوین به سرعت در حال پیشرفت و گسترش در جهان است. آموزش و پرورش خوزستان نیز همگام با سایر استان ها به دنبال حرکت به سمت آموزش های نوین الکترونیکی است.

 

وی با بیان اینکه آموزش مجازی دارای ظرفیت بالایی در حوزه تعلیم و تربیت استان است، خاطرنشان کرد: این کلاس ها با هدف ایجاد بستر برای برگزاری کلاس های جبرانی، تکمیلی، تقویتی و همچنین بسط و گسترش اطلاعات علمی دانش آموزان برگزار خواهد شد.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان افزود: اساتید مجرب و کارآزموده می توانند با استفاده از این بستر، آموزش های برتر خود را به دانش آموزانی که امکان حضور فیزیکی دز کلاس ندارند ارائه دهند. این امر خود نیز گامی در راستای برقرار عدالت آموزشی در جامعه است.

 

کمایی در عین حال با اشاره به مزایای آموزش الکترونیک، توضیح داد: ارتباط و تعامل دو سویه بین معلم و دانش آموز، بسترسازی برای استفاده دانش آموزان از آموزش با کیفیت و برقرای عدالت آموزشی از جمله مهمترین کارکردهای آموزش مجازی است.

 

وی در ادامه با اشاره به فعالیت ۷۶ پایگاه نوروزی در مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان، توضیح داد: برنامه ریزی های لازم برای فعال سازی ۳۸ پایگاه پسرانه و ۳۸ پایگاه دخترانه کنکوری در طول ایام نوروز انجام شده است. امیدواریم دانش آموزان با برنامه ریزی ویژه بتوانند با استفاده از پایگاه های نوروزی کنکور بهترین استفاده را از ایام طلایی نوروز داشته باشند.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان در پایان گفت: توجه به آموزش های مجازی مهمترین رکن برنامه های تحولی آموزش و پرورش است و در این راه از همه ظرفیت های موجود استفاده خواهد شد.