به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، مهرالله رخشانی مهر در بازدید از مدارس در حال ساخت شهر میانه، با اشاره به آغاز نوسازی مدرسه‌های کشور از سال ۶۸، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام را یکی از اولویت‌های وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد.

 

وی اظهار کرد: وزارت آموزش‌وپرورش جزو اولین دستگاه‌هایی است که ۸۰درصد اعتبارات سال ۹۸به آن تخصیص‌یافته و این روند از سال ۹۷آغاز شد که با حمایت سازمان برنامه‌وبودجه ۱۱۰درصد اعتبارات را تخصیص گرفتیم که امسال با این رقم تخصیصی تمامی پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل خواهد شد.

 

وی گفت: در مهرماه سال جاری حدود ۱۰هزار کلاس درس، ۱۴۵سالن ورزشی و ۱۶استخر تحویل آموزش‌وپرورش خواهد شد.

 

رخشانی مهر اعلام کرد: بخش دوم از پروژه‌های نیمه‌تمام دهه فجر امسال تحویل آموزش‌وپرورش خواهد شد.

 

وی بابیان اینکه تمامی ۸۰درصد اعتبارات تخصیصی امسال به سمت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام هدایت می‌شود، اظهار کرد:‌ سهم استان آذربایجان شرقی را یک هزار میلیارد ریال است که از این سهم ۱۵درصد یعنی ۱۵۰میلیارد ریال فقط برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه مدرسه زینبیه و استخر دانش‌آموزی در میانه تخصیص‌یافته است.

 

رخشانی مهر پروژه شهدای زینبیه میانه را ازلحاظ فرهنگی، اجتماعی و آموزشی یکی از پروژه‌های مهم برشمرد و افزود: این پروژه پس از توقفی کوتاه با تأمین اعتبار لازم فعال‌شده و تا مهرماه ۹۹تحویل خواهد شد و استخر دانش‌آموزی میانه نیز حداکثر تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

معاون وزیر آموزش‌وپرورش از هزینه کرد ۴هزار میلیارد ریال تا امروز برای جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس کشور خبر داد و بر ضرورت استفاده بهینه از فضاهای آموزشی و استانداردسازی فضاها تأکید کرد.

 

ایرنا