به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده با اعلام این خبر افزود: دانش آموزان خوزستانی در رقابت‌های انتخابی تیم‌ملی کشتی فرنگی نوجوانان به شش مدال طلا، 2 مداب نقره  و چهار مدال برنز دست پیدا کردند و موفق شدند در مجموع 12 مدال این رقابت ها را از آن خود کنند.

 

وی تصریح کرد: در وزن 51 کیلوگرم سعید اسماعیلی، در وزن 60 کیلوگرم سید دانیال سهرابی، در وزن 65 کیلوگرم حجت رضایی، در وزن 71 کیلوگرم رضا ساکی، در وزن 80 کیلوگرم مسعود کاوسی و در وزن 92 کیلوگرم سعید کریمی‌ به مدال طلا دست پیدا کردند.

 

تقی زاده افزود: در وزن 48 کیلوگرم نیز علی حاجیوندنورائی و  در وزن 80 کیلوگرم کامران ارقش نشان نقره را به دست آورند. در عین حال رامین احمدی در وزن 45 کیلوگرم ، طارق غبیشاوی در وزن 48 کیلوگرم ، ایمان محمدی در وزن 60 کیلوگرم و علیرضا دیناروند در وزن 71 کیلوگرم مدال برنز را کسب کردند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خاطر نشان کرد: این رقابت ها 23 و 24 اسفندماه در سالن جهان پهلوان تختی شهرستان رشت برگزار شد و دانش آموزان فرنگی کار خوزستان موفق به کسب 12 مدال شدند.

 

وی همچنین با بیان اینکه مربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران را یکی از دبیران خوزستانی بر عهده دارد، گفت: عبدالکریم کاکاحاجی معلم شهرستان دزفول و مسئول انجمن کشتی استان مربیگری تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشور را بر عهده دارد و این تیم را در رقابت های جهانی که 20 فرردین ماه با عنوان جام پیروزی  در ترکیه برگزار می شود، همراهی می کند.

 

گفتنی است، تیم دانش آموزی کشتی فرنگی خوزستان در رقابت های قهرمانی کشتی فرنگی جهان  که سال گذشته در مراکش برگزار شد به مقام قهرمانی جهان دست پیدا کرد.