به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، عبدالرسول منصوری فرد با اعلام این خبر افزود: در اولین رویداد کارآفرینی حوزه نخل که  ۶ الی ۸ آذرماه در دانشگاه پیام نور بوشهر برگزار شد، از بین ۷۴ تیم دانشجویی و دانش آموزی، ۲ تیم دانش آموزی از وحدتیه موفق به کسب مقام دوم و سوم این رویداد شدند.

 

وی خاطر نشان کرد:  این دو تیم دانش آموزی موفق شدند در یک رقابت سنگین سه روزه، با ایده تولید خمیر کاغذ از ضایعات درخت خرما و تولید ذغال فشرده مصنوعی از ضایعات،  مقام دوم و سوم را از آن خود کنند.

 

منصوری فرد  با بیان اینکه فرآیند ثبت اختراع هر دو ایده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دست بررسی فنی است، گفت: تیم وحدتیه 1 موفق شد در ایده « تولید خمیر فلاف پالپ (مواد اولیه مقوا) از ضایعات درخت خرما» با همراهی دانش آموزان سام منصوری فرد، سارینا منصوری فرد و سروش منصوری فرد در جایگاه دوم بایستد.

 

وی افزود: تیم وحدتیه ۲ نیز با ایده « تولید ذغال فشرده از ضایعات درخت خرما» و با همراهی نرگس منصوری فرد، پوریا منصوری فرد و پریا منصوری فرد مقام سوم را به خود اختصاص داد.

 

منصوری فرد همچنین از برگزاری رویداد «آبزی پروری» در استان بوشهر خبر داد و گفت: دانش آموزان، دانشجویان و داوطلبان آزاد می توانند با شرکت در این رویداد ایده های خود را در این خصوص برای رقابت با سایر ایده ها و کسب عناوین برتر ارائه دهند.