به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی‌زاده اظهار کرد: شانزدهمین دوره مسابقات علوم آزمایشگاهی دانش آموزان دوره متوسطه دوم از سوم تا پنجم شهریور ماه با حضور تیم های دانش آموزای سراسر کشور به میزبانی استان خراسان رضوی برگزار شد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه تیم دانش آموزی علوم آزمایشگاهی ایذه به نمایندگی از خوزستان در این دوره از رقابت ها شرکت کرده بود، توضیح داد: دانش آموزان شادی اکبری، آیدا مهری نیا، زهرا محمدی توانستند در رقابت با دانش آموزان سراسر کشور مقام دوم کشوری را از آن خود کنند‌.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان افزود: ۱۸ پژوهشسرای دانش آموزی در سراسر خوزستان فعال هستند. تلاش این است تا با برگزاری دوره های متعدد دانش آموزان را با جدیدترین روش های نوین آزمایشگاهی مرتبط با دروس تخصصی فیزیک، زیست شناسی و شیمی آشنا کنیم. کسب این موفقیت توسط دانش آموزان خوزستانی حاصل توجه ویژه آموزش و پرورش به فعالیت های آموزشی آزمایشگاهی است.

 

تقی زاده در پایان با اظهار اینکه توجه به فعالیت های آزمایشگاهی و علمی عملی می تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت ایفا کند، یادآور شد: توانمندسازی علمی پژوهشی دانش آموزان و آشناسازی دانش آموزان با روش های نوین آزمایشگاهی از مهمترین کارکردهای برگزاری رقابت های آزمایشگاهی در کشور است.