به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کوروش مودت روز شنبه 25 مردادماه 99 اظهار کرد: کنکور سراسری سال ۹۹ از روز ۲۹ مرداد در نوبت‌های صبح آغاز و تا یکم شهریور ادامه دارد.

 

مودت افزود:  حدود ۱۳ هزار داوطلب در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی آزمون می دهند و کنکور ۵۱ هزار و ۳۴۱ داوطلب دیگر نیز در مدارس سراسر استان برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه کنکور سراسری در نواحی اهواز و ۲۲ شهرستان استان برگزار می‌شود، افزود: بیش از ۸۰ درصد داوطلبان کنکور سراسری در حوزه آموزش و پرورش خوزستان آزمون می‌دهند.

 

مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان با اشاره به اینکه  ۵۰۰ حوزه آموزش و پرورش به برگزاری کنکور سراسری اختصاص داده شده اند، تاکید کرد: در روز چهارشنبه (۲۹ مرداد) در گروه آزمایشی هنر، هزار و ۸۵۹ شرکت کننده، روز پنجشنبه (۳۰ مرداد) در گروه آزمایشی ریاضی و علوم انسانی ۱۹ هزار و ۷۴۲ داوطلب، روز جمعه (۳۱ مرداد) در گروه آزمایشی تجربی ۲۶ هزار و ۳۱۸ داوطلب و روز شنبه (یکم شهریور) در گروه آزمایشی زبان خارجه ۳ هزار و ۴۲۵ داوطلب در آزمون سراسری شرکت می‌کنند.

مودت در پایان با اشاره به اینکه داوطلبان حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند، گفت: به داوطلبان توصیه می‌شود که از آوردن وسایل اضافه مانند تلفن همراه، کیف‌دستی و… خودداری کنند و کارت ورود به جلسه را پیش از ورود به حوزه آزمون نصب کنند.