به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده در آیین قرائت پیام مهر با تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی، گفت: از ایثار، جانفشانی و فداکاری نیروهای انتظامی به عنوان حافظان نظم و امنیت اجتماعی در جامعه تشکر می کنیم.

 

وی با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی با ماه محرم،گفت: طاعات ، عبادات و عزاداری های ما موقعی مورد قبول درگاه خداوند سبحان قرار می گیرد که درک، فهم و شناخت بالایی نسبت به قیام امام حسین (ع) و عاشورا داشته باشیم.

 

تقی زاده خاطرنشان کرد: با نگاهی به تاریخ گذشته در ابعاد معنوی ،دینی، مذهبی و ملی در می یابیم در این تاریخ فراز و نشیب های فرآوانی وجود داشته است که اگر بخواهیم این مواریث تاریخی به خوبی در بین دانش  دانش آموزان و افراد جامعه منتقل شود، باید درک و شناخت درستی از واقعیت های تاریخی داشته باشیم.

 

وی گفت: برخی وقایع متعلق به زمانی خاص و سرزمینی خاص است اما پاره ای از این وقایع در همه جوامع در طول تاریخ تاثیر گذار است. سرزمین ما به فرموده رهبر معظم انقلاب در طول تاریخ دارای عزت، عظمت و اقتدار بوده است که باید آنها را حفظ کنیم.

 

تقی زاده افزود: عزت، اقتدار و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زمانی حفظ می شود که دانش آموزان و شهروندان درک عمیق و درستی از پیشینه تاریخی خود که وابسته به منابع دینی و فرهنگی جامعه است، داشته باشند.

 

وی بیان کرد: هدف کلاس های درس در خوزستان صرفا آموزش مفاهیم درسی نیست بلکه یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش  شکل گیری هویت دانش آموزان و فرزندان این سرزمین است.

 

تقی زاده با اشاره به اینکه یک سرزمین موقعی از بیرون مغلوب می شود که به تمدن تاریخی خود بی اعتنا باشد، گفت: پرورش شخصیت دانش آموزان با الهام از قیام امام حسین(ع)  سبب کاهش میزان آسیب های اجتماعی  و افزایش قانون گرایی در جامعه می شود و این امر بار سنگینی است که بر دوش نیروهای انتظامی است را کاهش می دهد.

 

وی اضافه کرد: دانش آموزان باید به صورتی مورد تعلیم و تربیت قرار بگیرند تا هنگام ورود به جامعه امنیت اجتماعی را رعایت کنند و مشارکت دلسوزانه ای در جامعه داشته باشند.

 

صبح امروز و به مناسبت هفته نیروی انتظامی زنگ انضباط اجتماعی با شعار “پلیس مقتدر امین مردم” در مدارس استان خوزستان نواخته شد.