به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، جواد عباسی با بیان اینکه روند گزینش داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان از 30 مردادماه آغاز شده است، اظهار کرد: 900 داوطلب خانم و 756 داوطلب آقا فرآیند گزینش خود را سپری کردند و نتایج اولیه گزینش این افراد به صورت کد تعهد در تاریخ 11 شهریورماه به هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.

 

وی با برشمردن ساز و کار فرآیند گزینش این داوطلبان، خاطرنشان کرد: پس از پایان فرآیند مصاحبه تخصصی این داوطلبان روند تحقیق، مصاحبه گزینش و بررسی پرونده داوطلبان انجام شد و در نهایت نتایج در قالب کد تعهد به وزارتخانه ارسال شد. این نتایج پس از پردازش توسط هیئت مرکزی گزینش به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال و در نیمه دوم شهریورماه همزمان با اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

 

عباسی در ادامه بیان کرد: از تعداد 1 هزار و 656 داوطلب چند برابر ظرفیت معرفی شده به مرحله مصاحبه گزینش، تعداد 95 نفر به عنوان داوطلب غایب و انصرافی ثبت شدند و  58 داوطلب نیز به دلیل عدم احراز شرایط سلامت پزشکی و یا حدنصاب علمی معدل در مرحله پذیرفته نشدند. همچنین 6 داوطلب به دلیل عدم احراز شرایط گزینش به مرحله بعد در پذیرش راه نیافتند.

 

 

مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات متولیان امر گزینش، اظهار کرد: 180 گزینشگر در مدت 10 روز کار گزینش داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان خوزستان را به انجام رساندند.