به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، علی الهیار ترکمن  در حاشیه برگزاری گردهمایی مشترک مدیران مدرسه های کاشان به خبرنگاران گفت: مطالبات اصلی فرهنگیان در سال گذشته 9 هزار و 480 میلیارد ریال بود که از ابتدای سالجاری تاکنون هفت هزار و 800 میلیارد ریال در 2 نوبت پرداخت شده است.

وی همچنین با اشاره به مطالبات پیش از سال های 1390 و 91 فرهنگیان افزود: به استناد ماده یک قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، برای مشخص شدن بدهی ها، دولت موظف شده است تا پس از هماهنگی با اداره های کل خزانه داری استان ها و ثبت بدهی ها در یک سامانه جامع، نتیجه گیری قطعی انجام دهد و ردیف مشخصی در بودجه برای آن پیشنهاد کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش همچنین در باره کمبود نیروی انسانی این وزارتخانه گفت: به استناد ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری، این اختیار وجود دارد تا فرهنگیان بازنشسته متقاضی ادامه خدمت بالاتر از 30 سال را همچنان به کار بگیریم.

او اضافه کرد: اوج استخدام های وزارت آموزش و پرورش بین سال های 1365 تا 73 بود اما در سال های 1395 و 96 نزدیک به 79 هزار و 600 نفر بازنشسته شدند و تا پایان سالجاری نیز 52 هزار و 700 نفر از فرهنگیان مشمول شرایط بازنشستگی خواهند شد.

نزدیک به 928 هزار نفر نیرو شامل 54 درصد زن و 46 درصد مرد(اعم از معلم، مدیر، کارمند اداری، نیروی تخصصی، خدماتی و سرایداری) در وزارت آموزش و پرورش خدمت می کنند.

 

ایرنا