به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، کورش مودت که روز گذشته در سفر به پایتخت در چهارمین جلسه “کارگروه ارتـقا و کیفیت بخشی به شاخص های آموزش و پرورش استان خوزستان” که به دستور وزیر آموزش و پرورش تشکیل شده است حاضر بود، در خصوص این نشست اظهار کرد: این کارگروه روز سه شنبه 12 آذرماه با حضور پنج تن از معاونین وزیـر به ریاست دکتر عمادی مشاور عالی وزیر در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

 

وی با بیان اینکه در این کارگروه رفع مسائل و مشکلات آموزش و پرورش خوزستان به صورت ویژه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، اضافه کرد: از زمان انتصاب بنده به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، این چهارمین جلسه این کارگروه است.

 

مودت افزود: در جلسه سوم این کار گروه مصوب شده بود که برای ارتقای شاخص های آموزش و پرورش استان کار علمی صورت بگیرد و سند چشم اندازی در سه محور نیروی انسانی، فضای آموزشی و عدالت آموزشی تدوین شود که در حال انجام این کار هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه وزیر آموزش و پرورش بر انجام کار علمی برای بهبود شاخص های آموزش و پرورش خوزستان تاکید دارد، تصریح کرد: تصمیم گرفته شد که با بهره گیری از مشاورین در این خصوص کار علمی و زیر بنایی صورت بگیرد البته زمان کار مشاور نباید طولانی باشد و مشاورین باید پس از سپری شدن 4 ماه نظر علمی خود را حول این محورها ارائه دهد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: اگر بخواهیم شاهد تحول در آموزش و پرورش خوزستان باشیم لازم است که زیر بنای کارها به صورت علــمی باشد تا بتوانیم در راستای بهبود وضعیت موجود گام برداریم.

 

وی یادآور شد: انجام کار علمی از اولویت های “کارگروه ارتـقا و کیفیت بخشی به شاخص های آموزش و پرورش استان خوزستان” است به عنوان مثال در این کارگروه کاملا مشخص شده است که برای سامان دهی و رفع معضل کمبود نیروی انسانی، بهبود فضای آموزشی و ارتقای عدالت آموزشی نیازمند چه شاخص هایی هستیم.

 

گفتنی است؛ در چهارمین نشست “کارگروه ارتـقا و کیفیت بخشی به شاخص های آموزش و پرورش استان خوزستان” که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان و مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در تهران برگزار شد، عبدالرسول عمادی مشاور وزیر آموزش و پرورش و معاون تربیت بدنی و سلامت، معاون فرهنگی و پرورشی، معاون آموزش ابتدایی و معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش حضور داشتند.