به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، مهدی رفیعی دهکردی 97 در آیین گرامیداشت هفته تربیت اسلامی گفت: انتقال ارزش های دینی، اسلامی و فرهنگی به دانش آموزان از جمله اولویت های مهم تربیتی است که باید مورد توجه مربیان و معلمان قرار بگیرد.

 

وی با اشاره به اهمیت هفته امور تربیتی خاطرنشان کرد: بر اساس سند تحول بنیادین، نظام آموزشی به سمت رویکردهای تربیتی در حرکت است و این وظیفه ما را به عنوان متولیان تعلیم و تربیت در جامعه سنگین تر کرده است.

 

رفیعی نقش مدارس را در پیشبرد اهداف تربیتی بارز و مهم برشمرد و تصریح کرد: آموزه های تربیتی و دینی مبتنی بر ارزش های اسلامی باید از طریق بستری به نام مدرسه گسترش پیدا کند تا زمینه نهادینه شدن این ارزش ها در جامعه فراهم شود.

 

وی نقش مربیان پرورشی و فرهنگی را در این زمینه موثر دانست و ادامه داد: مربیان پرورشی نقش بسیار مهمی در پرورش افکار، باورها و ارزش های مذهبی در میان دانش آموزان دارند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر اینکه آموزش های ارائه شده در مدارس باید در راستای تحقق اهداف تربیتی باشد، گفت: هدف نهایی نظام تعلیم و تربیت افزایش توانمندی، آگاهی، خودکنترلی و خودباوری در بین دانش آموزان است.

 

 

گفتنی است: در این برنامه که با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و نکو داشت هفته تربیت اسلامی برگزار شد، از خانواده های شهید مدافع حرم ، شهید حادثه تروریستی اهواز و مربیان برتر در حوزه امور تربیتی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.