به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، علی ممبینی در جلسه ستاد سنجش سلامت استان  اظهار کرد: در استان خوزستان ۷۰ پایگاه سنجش سلامت از ۲۱ تیرماه کار سنجش را با رعایت همه شیوه نامه های بهداشتی آغاز خواهند کرد.

ممبینی در این جلسه ضمن اشاره به آمار و دستاوردهای حاصل از اجرای طرح سنجش در سال تحصیلی گذشته اظهار داشت: اجرای مطلوب طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان نقشی مهمی در شناسایی، مداخله  و درمان به هنگام دانش آموزان دارای نیازهای ویژه و  دانش آموزان دیر اموز دارد و باعث جایدهی آموزشی صحیح و کاهش مشکلات و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می شود.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی خوزستان اضافه کرد: در سال گذشته  با اجرای طرح سنجش موفق به ارزیابی 104 هزار نوآموز پیش دبستانی و بدو ورود به  پایه اول در سراسر استان شدیم و شاخصه هایی همچون هوش ، بینایی، شنوایی، سلامت گفتار، قد، وزن، دهان و دندان و وضعیت حرکتی در این طرح مورد سنجش قرار گرفت.

وی همچنین افزود: انتظار داریم همانند سال‌های گذشته ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان ها همکاری لازم جهت اجرا، پیگیری، اطلاع رسانی و پشتیبانی از اجرای مطلوب  طرح سنجش داشته باشند.

ممبینی ادامه داد: در جهت  رعایت دستورالعمل های بهداشتی و جلوگیری از انتشار بیماری کرونا از کلیه ارگان ها و ادارات شهرستان ها در فراهم کردن شرایط، امکانات و وسایل مورد نیاز برای ضدعفونی  و گندزدایی روزانه پایگاه ها درخواست کمک و همکاری داریم.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: در  راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دسترسی راحت خانواده ها و جلوگیری از تجمع در سال جاری 70 پایگاه از جمله سه پایگاه عشایری در سطح استان فعال خواهند بود که نسبت به سال گذشته 13 پایگاه بیشتر است، کلیه تمهیدات برای جلوگیری از شیوع این بیماری در پایگاه های سنجش در نظر گرفته شده است، لذا می بایست سعی شود عوامل اجرایی پایگاه، نوآموز و خانواده مراجعه کننده نکات احتیاطی همچون داشتن ماسک و دستکش و رعایت  بهداشت فردی را مد نظر قرار دهند.

دبیر اجرایی طرح سنجش در استان خوزستان اضافه کرد: نوبت گیری از سوی والدین از 5 تیرماه  آغاز خواهد شد و از 21 تیرماه  تا پایان شهریور پایگاه ها در سراسر استان سنجش  نوآموزان ورودی به پایه اول را  انجام خواهند داد.

 

وی افزود: ارائه اصل شناسنامه دانش آموز و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل شده، یک قطعه عکس 4*3 و مبلغ چهارصد هزار ریال (پرداخت از طریق دستگاه pos یا درگاه اینترنتی)  مدارک لازم جهت انجام سنجش سلامت می باشد. همچنین برای انجام سنجش هر فراگیر می بایست به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت مراجعه و بعد از ثبت نام اولیه توسط مدیر مدرسه در سامانه سنجش نوبت گیری و به پایگاه سنجش منطقه معرفی شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان در پایان یادآور شد: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در پایگاه های سنجش استان، برای هر نوآموز زمان خاصی برای حضور در پایگاه و همچنین اتاق انتظار در نظر گرفته خواهد شد و سعی بر آن شده بر خلاف سال های گذشته، پایگاه های سنجش پذیرش حداکثر 20 نفر را در هر نوبت کاری در دستور کار قرار دهند.