به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمود معزی در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: یک هزار پایگاه اوقات فراغت برای دانش آموزان خوزستان در طول تابستان فعال هستند و متقاضیان شرکت در این پایگاه ها می توانند از دهم تا پانزدهم تیرماه برای ثبت نام اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه 140 هزار دانش آموز خوزستانی سال گذشته در پایگاه های اوقات فراغت آموزش و پرورش فعالیت کردند، اضافه کرد: فعالیت در بیش از  50 رشته مختلف هنری و مهارتی و حدود 25 رشته ورزشی در این پایگاه های اوقات فراغت تابستانه برای دانش آموزان خوزستانی برنامه ریزی شده است.

 

معزی با اشاره به اینکه  برای  شرکت 440 دانش آموز سیل زده در این پایگاه ها سهیمه اختصاص پیدا کرده است، گفت: امیدواریم در استان نیز سهمیه ای اضافه بر این سهمیه به دانش آموزان سیل زده و دانش آموزان مناطق محروم تخصیص داده شود.

 

وی همچنین یادآور شد: تخصیص اعتبارات اردویی ، فرهنگی و ورزشی ویژه مناطق سیل زده، تخصیص اعتبارات اردویی ویژه مناطق حاشیه نشین و کمتر برخوردار، تامین تجهیزات مورد نیاز کانون های فرهنگی تربیتی و سالن های ورزشی و دارالقرآن ها، مساعدت سازمان ورزش و جوانان به آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت سازمان دانش آموزی برای اعزام دانش آموزان به اردوهای عتبات و عالیات بخشی از پیشنهاداتی است که می تواند به غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان کمک کند.