به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، جواد عباسی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی الفبا گفت: در بررسی پرونده داوطلبان مراحلی مانند تحقیق، مصاحبه و نظردهی انجام می شود و داوطلبان باید علاوه بر احراز شرایط عمومی، ملاک های تقدم را نیز کسب کنند و  بر اساس این ملاک ها نتایج بررسی پرونده آنها اعلام می شود.

 

وی افزود: در رشته های خاصی نظیر الهیات، معارف اسلامی، مشاوره و زیرمجموعه های حوزه پرورشی و امورتربیتی،  داوطلبان باید شرایط خاص مربوط به این رشته ها را نیز داشته باشند که این شرایط از سوی هیئت عالی گزینش مشخص شده است.

 

عباسی با بیان اینکه فرآیند گزینش بر اساس ضوابط و مقررات حاکم بر گزینش و مطابق قانون مصوب گزینش انجام می شود، خاطر نشان کرد: گزینش بیش از یک هزار و ۶۵۶ داوطلب تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و رشته های دبیری دانشگاه شهید رجایی تهران از امروز سه شنبه ٣٠ مردادماه در سه مرحله آغاز شده است و تا ١۵ شهریور ماه ادامه دارد.

 

وی تصریح کرد: در مرحله اول، داوطلبان فرم اطلاعات فردی را تکمیل و به ادارات آموزش و پرورش تحویل می دهند. سپس فرآیند تحقیق از محل سکونت  و تحصیل داوطلبان توسط محققان هسته گزینش انجام می شود.

 

عباسی با بیان اینکه روند مصاحبه و تحقیقات به صورت همزمان انجام می شود، گفت: بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده،  مصاحبه گزینش داوطلبان بلافاصله پس از انجام مصاحبه تخصصی و در صورت واجد شرایط بودن آنها صورت می گیرد.

 

وی گفت: در مرحله نهایی که مرحله بسیار حساسی هست، نتایج مصاحبه و تحقیقات انجام شده توسط اعضای شورای هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت رای صادر می شود و سپس نمرات داوطلبان در قالب کد تعهد به هیئت مرکزی وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود.

 

عباسی اظهار کرد: بیش از ١۵٠ نفر از همکاران ما در قالب محقق ، مصاحبه گر و عوامل اجرایی در این گزینش با هدف انتخاب بهترین افراد از مجموعه خوب داوطلبان،  انجام وظیفه می کنند و در این راه رعایت حق الناس و حق نظام از اصول اساسی هسته گزینش است.

 

وی یادآور شد: همزمان با انتشار نتایج نهایی کنکور ، نتایج گزینش داوطلبان متقاضی ورود به دانشگاه فرهنگیان نیز اعلام می شود.