به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری در جشن پایانی پروژه شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل خاطر نشان کرد: تلاش های استانداری خوزستان، آموزش و پرورش خوزستان، بهزیستی و همه کسانی که در این طرح همکاری داشتند و سبب برگشت این کودکان به چرخه تعلیم و تربیت شدند، قابل تقدیر است.

 

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با تاکید بر لزوم حمایت از تحصیل دانش آموزان کم برخوردار و کمک به اقشار محروم جامعه تصریح کرد: خداوند در قرآن می فرمایند که اگر می خواهید به من برسید، دست نیازمندان را بگیرید و غم و افسردگی را از آنان دور کنید.

 

امام جمعه اهواز با بیان اینکه خدا در قلب محرومین و مستضعفین است، خاطر نشان کرد: لازمه حرکت در راه خدا، حضرت محمد (ص)، امیرالمونین و اسلام تلاش برای برقراری عدالت در جامعه است.

 

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان شناسایی بیش از 4 هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان را کاری بزرگ و خدا پسندانه عنوان کرد و افزود: چنین کار گسترده ای از طریق یک همت جمعی و همیاری بین  5 دستگاه بزرگ حاصل شده است که نتیجه آن دمیدن روحیه امید، انگیزه و نشاط در بین خانواده ها و کودکان محروم این استان است.

 

امام جمعه اهواز تصریح کرد: اقدام وزارت کشور در حمایت از طرح شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل در خوزستان که از طریق شورای اجتماعی کشور و تخصیص اعتبار به این طرح صورت گرفت، نشان دهنده عرق ملی و تلاش برای رفع  محرومیت و معضل بازماندگی از تحصیل در  استان خوزستان دارد که به نوبه خود از این توجه سپاسگزاریم.

 

آیت الله موسوی جزایری با تاکید بر لزوم ادامه اجرای طرح شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل در آینده نیز گفت: باید اجرای این طرح برای شناسایی سایر کودکان بازمانده از تحصیل در استان و امکان بهره مندی آنان از عدالت آموزشی ادامه پیدا کند.

 

وی همچنین اظهار کرد:  می توان از کودکانی که در قالب این پروژه جذب کلاس های درس شدند، برای شناسایی سایر کودکان بازمانده از تحصیل استفاده کرد وباید سعی کنیم از مشارکت تمامی احاد جامعه برای شناسایی این کودکان کمک بگیریم.

 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه ما موظف هستیم دین خود را به طبقات محروم، زحمت کش و کم برخوردار جامعه ادا کنیم و امیدواریم که خداوند به مسئولین نظام این توفیق را بدهد که بتوانند به مردم جامعه خدمت کنند.

 

4 هزار و 734 کودک بازمانده از تحصیل طی دو سال گذشته در خوزستان مورد شناسایی قرار گرفتند و به چرخه تعلیم و تربیت برگشتند.