به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  محمد تقی زاده در آیین تامین و توزیع ماسک فیلتردار در بین دانش آموزان استان با بیان اینکه آموزش و پرورش خوزستان در همه حوزه ها شاهد رشد و ارتقا بوده است، عنوان کرد: اولین اقدام مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان تدوین و ابلاغ برنامه توسعه آموزش و پرورش با ۲۰ اولویت عملکردی بود.

 

وی پیش دبستانی را یکی دیگر از اولویت های مهم در آموزش و پرورش خوزستان دانست و گفت: در شاخص پیش دبستانی به عنوان اولین اولویت رتبه اول کشوری را به دست آوردیم که نتیجه عمل به این برنامه است و توانستیم پوشش دوره پیش دبستانی را در استان به صد در صد برسانیم.

 

تقی زاده در ادامه با اشاره به نقش مهم خیرین در کمک به پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت، توضیح داد: استان خوزستان در شاخص فعالیت خیرین مدرسه ساز رتبه دوم کشوری را از آن خود دارد. کسب این موفقیت حاصل هم افزایی اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه استان خوزستان در شاخص فضای فیزیکی نیاز به توجه ویژه مسئولان دارد، خاطرنشان کرد: با وجود تمام تلاش های صورت گرفته استان خوزستان دارای رتبه ۲۳ کشوری  شاخص فضای فیزیکی است.

 

تقی زاده همچنین گفت: استان خوزستان یا استان های با شرایط اقلیمی این چنینی نباید بر اساس شاخص های یکسان با دیگر استان های کشور مورد ارزیابی قرار گیرند. شاخص های ارزیابی باید بر اساس شرایط ویژه استان ما تغییر کنند.

 

وی با اشاره به مشکلاتی نظیر پدیده ریزگردها در استان خوزستان گفت: ریزگردها و آلودگی زیست محیطی فرآیند تحصیل در این استان را تحت تاثیر قرار داده است و با به تعطیلی کشاندن کلاس ها، ساعات تحصیل دانش آموزان خوزستانی را کمتر کرده است.

 

تقی زاده در ادامه بیان کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده متاسفانه دانش آموزان خوزستانی به دلیل تعطیلی های ناشی از پدیده ریزگردها و سایر شرایط خاص اقلیمی به مدت ۲ سال کم تر از سایر دانش آموزان سایر نقاط کشور به مدرسه می روند. این وضعیت از لحاظ تحصیلی و سلامتی آسیب هایی برای دانش آموزان خوزستانی داشته است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اقدام اداره کل مدیریت بحران استانداری استان در تهیه و توزیع ماسک در بین دانش آموزان، تصریح کرد: توزیع ۶۰۰ هزار ماسک در بین دانش آموزان مناطق درگیر با پدیده ریزگردها با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال اقدامی  خوب و شایسته تقدیر است.

 

تقی زاده در پایان یادآور شد: مقابله با پدیده ریزگردها تنها با هم افزایی و همراهی همه دستگاه های مرتبط امکان پذیر است.

 

گفتنی است؛ آیین تامین و توزیع ماسک فیلتردار در بین دانش آموزان استان خوزستان صبح امروز با حضور مسئولین استانی در استانداری خوزستان برگزار شد.