به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت در حاشیه برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد:  با دستور مقام عالی وزارت یک کار گروه ویژه و با حضور ۵ تن از معاونین وزیر تشکیل شده است. وظیفه این کارگروه کمک به ارتقای شاخص های نیروی انسانی، فضای آموزشی و آموزش در سطح مدارس استان خواهد بود که البته راهکارهای عملی این برنامه توسط این کار گروه تصویب و جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.

 

 

وی با بیان اینکه استان خوزستان دارای ۴ هزار نیروی پیش دبستانی است، خاطرنشان کرد: توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی به عنوان یکی از برنامه های اولویت دار حوزه تعلیم و تربیت استان به صورت ویژه دنبال می شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه برنامه های ویژه ای برای حفظ و نگه داشت نیروی انسانی در استان در دستور کار قرار گرفته است؛ تصریح کرد: درخواست آموزش و پرورش خوزستان مبنی بر ارائه بسته حمایتی فرهنگیان خوزستان توسط معاون اول رئیس جمهور ارجاع شده است. پیشنهاد اما ارائه یک گروه تشویقی و یا یک ضریب افزایش سنواتی برای معلمان خوزستانی است.

 

مودت اضافه کرد: در حال حاضر تراز نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان منفی ۳۶۴ است که این به این معنی است که تا چند سال آینده از محل نقل و انتقالات سهمی برای جذب نیرو در استان خوزستان نخواهیم داشت.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه سرانه فضای آموزشی در استان خوزستان پایین تر از میانگین کشوری است؛ خاطرنشان کرد: میانگین کشوری سرانه فضای آموزشی ۵/۲ است که میانگین استان خوزستان ۴/۲ است. البته برای جبران این فاصله می بایست ۱۰ هزار کلاس درس به آموزش و پرورش استان اضافه شود.

 

وی در پایان گفت: بالغ بر ۳۰ درصد از فضاهای آموزشی فرسوده هستند و نیاز به تخریب و بازسازی و نوسازی دارند. پیگیری رفع این مشکل در قالب فعالیت کارگروه ویژه وزارتی دنبال می شود.