به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، مجموعه اخبار ذره بین این بار در برنامه ها، تحولات و نتایج حاصل شده در دوره متوسطه آموزش و پرورش خوزستان کنکاش کرده است. ماحصل آنها را بخوانید:

 

  • جذب هنر جو در هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش و طرح های برون سپاری این حوزه نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است. دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی در شاخه های کار و دانش به یک نیروی ماهر برای جذب در بازار کار تبدیل می شوند که از نیازهای اساسی جامعه امروز است!

 

  • نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان دوره اول متوسطه در خوزستان رشدی 39 درصدی داشته است، همچنین درصد قبولی دانش آموزان این دوره نیز 71/3 درصد رشد را تجربه کرده است. 5 رتبه ممتاز در ارزیابی برنامه طرح تعالی مدیریت در سال تحصیلی گذشته از دستاوردهای این دوره تحصیلی در استان خوزستان است.

 

  • 61 هزار و 810 جلد کتاب کنکوری و کمک آموزشی طی سال گذشته بین دانش آموزان دوره متوسطه دوم در استان خوزستان توزیع شد. اعتبار مورد نیاز برای تهیه این کتاب ها از طریق بنیاد علوی با اعتباری بالغ بر حدود 16 میلیارد ریال تامین شد. بنیاد علوی دانش آموزان کم برخوردار را مورد حمایت قرار می دهد و آمار دانش آموزان تحت حمایت این نهاد در خوزستان از 9 هزار نفر به 15هزار و 190 نفر افزایش یافته است.

 

  • رتبه های کنکوری زیر 1000 در خوزستان افزایش پیدا کرد. استان خوزستان در حالی رشد 300 درصد را در رتبه های زیر هزار تجربه کرد که هنوز برخی شرکت ها، نهادها و سازمان برخلاف مصوبه شورای آموزش و پرورش  استان خوزستان که به ریاست استاندار تشکیل شد، سهم خود را در اعتبار هزینه شده برای برگزاری کلاس های کنکور پرداخت نکردند.

 

  • آموزش و پرورش خوزستان طی سال گذشته در گروه های درسی علوم اجتماعی و معماری به ترتیب رتبه های اول و سوم کشوری را به دست آورد . دبیرخانه کشوری آموزش های علوم اجتماعی و معماری این ارزیابی ها را انجام داده است. مقام دوم کشوری در جشنواره درس پژوهی و مقام سوم کشوری در مسابقات غیرحضوری آزمایشگاهی و جشنواره الگوی تدریس برتر درس ریاضی از دیگر شاخص های عملکردی حوزه آموزش متوسطه در استان خوزستان است.

 

  • 5 هنرستان جدید در شاخه های فنی حرفه ای و کار و دانش در خوزستان احداث شد. در عین حال شاخه فنی و حرفه ای دارای 18 رشته – محل جدید و شاخه کار و دانش صاحب 25 رشته – محل جدید در استان خوزستان شدند.

 

  • سلام دانش آموزان دبیرستانی به پایه دوازدهم! از امسال پایه دوازدهم در آموزش و پرورش کشور استقرار می یابد و نمره امتحان نهایی این پایه، از ضریب 30 درصدی در کنکور برخوردار است. آموزش و پرورش خوزستان با استقرار این پایه دچار چالش های زیادی در تامین نیروی انسانی، فضا و تجهیزات به خصوص در شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش می شود!

 

  • یک هزار و 718 مدرسه دوره اول متوسطه در استان خوزستان تحت پوشش طرح ایران مهارت قرار می گیرند. کتاب طرح «ایران مهارت» یک مجموعه آموزشی متنوع با طرح های ارزان، جذاب، هدفمند، کوتاه مدت و کاربردی در حوزه مهارت آموزی به دانش آموزان است.