به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده در مراسم گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان با تشکر از تلاش های انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش خوزستان ، فرا رسیدن ایام اربعین حسینی را تسلیت گفت و افزود: نهضت امام حسین (ع) محدود به سرزمین ما نیست و متعلق به همه جوامع و دوره ها است.

 

وی با اشاره به بازتاب های گسترده نهضت کربلا در بین جهانیان اضافه کرد:  گاندی رهبر سرزمین هند زمانی که درگیر جنگ با استعمارگران بود به مردم کشورش گفت اگر بخواهیم از یوغ استعمار رهایی پیدا کنیم باید راه امام حسین (ع) را ادامه دهیم.

 

تقی زاده با بیان اینکه مواریث تاریخی ما باید حفظ شود و به دانش آموزان نسل های بعد انتقال پیدا کند، گفت:  گاندی در زندان سرگذشت بزرگان تاریخ را مطالعه کرده بود  و پی برد که برای آزادی ملتش باید از امام حسین (ع) الگو بگیرند.

 

وی عشق به امام حسین (ع) را بدون شناخت مکتب حسینی یک آسیب عنوان کرد و گفت: در جامعه ای که مردم  به امام حسین (ع) عشق می ورزند  نباید آسیب های اجتماعی وجود داشته باشد.

 

 

وی کاهش اعتماد عمومی در جامعه را نیز یک آسیب عنوان کرد و گفت: سال های زیادی است که ما الفبا را تکرار می کنیم و به وسیله آنها زیباترین کلمات را مینویسیم اما درک درستی از واژه هایی مثل دوستی، محبت، رفاقت ، احترام به قانون و گذشت در جامعه وجود ندارد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه یکی از اهداف اجباری شدن دوره پیش دبستانی در خوزستان مهارت آموزی های اجتماعی و فردی است، گفت: هدف ما از ورود نوآموزان به مدرسه آشنایی آنان با محیط مدرسه ، معلمان و سایر دانش آموزان  و تمرین و فراگیری ساده ترین مهارت های زندگی اجتماعی است.

 

وی در عین حال مشارکت خانوادها را در امر آموزش و پرورش ضروری خواند و گفت: برای داشتن تعلیم و تربیتی موفق باید ذهن خانواده ها درگیر مسئله آموزش و پرورش شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ایجاد زنگ اولیا در مدرسه را راهکاری مهم برای مشارکت هر چه بیشتر آنان در امور مدرسه دانست و گفت: نواختن زنگ اولیا در مدرسه به مدت یک روز در ماه و ایجاد یک گفتمان ساده بین مدرسه و اولیای دانش آموزان در خصوص مسائل آموزشی، تربیتی، جسمی و روحی فرزندانشان کمک زیادی به تحقق اهداف تعلیم و تربیت در جامعه می کند.

 

گفتنی است در این مراسم گزارش عملکرد انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش خوزستان طی یک سال گذشته ارائه شد.