به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان های کشور اظهار کرد:  مدلی که امسال برای ساماندهی  نیروی انسانی  ابلاغ شد به شکلی بود که اختیار بیشتری  به استان ها  داده شود  و به زودی آسیب شناسی و  کارایی مدل را بررسی خواهیم کرد.

 

وی افزود: شش درصد رشد جمعیت دانش آموزی داشتیم و در طول ۱۵سال  این بالاترین نرخ است که نرخ رشد امسال به دلیل اصلاح ساختار است و در سال های آینده نرخ رشد  به ثباتی می رسد که می توان برنامه های پایدار تر و کیفی تر ی داشته باشیم .

 

رییس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی  خاطر نشان کرد: مدلی که برای سال بعد در حال طرح شدن است به غیر از کلاس بر روی واحدهای آموزشی تمرکز خواهد داشت چرا که در حال حاضر در ساماندهی رابطه ای بین واحدهای آموزشی و نرخ رشد جمعیت دانش آموزی و نیروی انسانی وجود ندارد و در مدل امسال به دنبال مدیریت این چالش هستیم.

 

چهاربند با بیان اینکه در سال آینده ۲۵هزار نیروی ورودی جدید خواهیم داشت، گفت:   جذب آموزگار از سایر رشته های تحصیلی مدت ها مدنظر بوده است و باید برای آن تصمیم  گرفته شود .

 

وی در ادامه افزود: برای ساماندهی نیروی انسانی قوانینی در حال تهیه و تدوین  است که به استان ها ابلاغ می شود  و  به استناد قانونمندکردن،ساماندهی مطلوب تری می توانیم انجام دهیم و باید در تمام برنامه ریزی این قوانین  رعایت شود. این قوانین استانی خواهند بود و چگونگی استانی شدن  با انجام مطالعات در حال بررسی و  پیگیری است.

 

رییس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی در پایان  تاکید کرد: جذب نیروی پیش دبستانی نخواهیم داشت و استان ها باید به این امر توجه جدی داشته باشند .