به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت در نشست هم اندیشی با مدیران مسئول و سردبیران رسانه های مکتوب و مجازی در خوزستان که در سالن غدیر اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، گفت: نشست با اصحاب رسانه ها از برنامه هایی بود که از ابتدای دوران مسئولیتم در آموزش و پرورش دنبال می کردم و امیدوارم از فضایی که با کمک نخبگان رسانه ها ایجاد می شود بتوانیم برای توسعه شاخص ها در آموزش و پرورش استان استفاده کنیم.

 

وی با اشاره به ضرورت تشکیل مجمع مشورتی اصحاب رسانه و مدیران مسئول و سردبیران رسانه ها گفت: پس از پایان این جلسه مدیران مسئول و سردبیران رسانه ها یک جمع ۶ یا ۸  نفری را به نمایندگی از اصحاب رسانه خوزستان برای حضور در مجمع مشورتی اصحاب رسانه استان معرفی کنند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: مطبوعات و فضای مجازی یک فرصت برای هدایت جامعه، افکار عمومی و ارائه راهکار برای ارتقای شاخص ها در آموزش و پرورش هستند.

 

مودت با بیان اینکه ما در آموزش و پرورش خوزستان مشکلاتی داریم که برای حل آنها باید اقدامات عملی را به صورت تدریجی انجام دهیم، افزود: برای انجام برنامه عملیاتی نیازمند تغییرات ساختاری نیز هستیم البته باید در نظر داشته باشیم که نتایج اقدمات در آموزش و پرورش به سرعت حاصل نمی شود.

 

مودت گفت: دستور العمل ما برای انجام فرآیند تعلیم و تربیت سند تحول بنیادین است چون بر اساس شرایط زمانی باید مهارت آموزی به دانش آموزان را در دستور کار داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش  یک حرکت تربیتی را دنبال می کند، گفت: یکسری چرخش ها در نظام تعلیم و تربیت بر اساس سند تحول بنیادین ایجاد شده است و مدارس ما باید در دانش آموزان ایجاد خلاقیت های فردی و اجتماعی کنند.

 

مودت نقش مدیران آموزش و پرورش را در پیشبرد اهداف سند تحول بنیادین اساسی دانست و گفت: محوریت نظام آموزشی مدرسه است و محیط مدرسه باید پویا، شاداب باشد و این پویایی و شادابی را به دانش آموزان منتقل کنند که رسانه ها در ایجاد این فضا نقش مهمی دارند.

 

وی همچنین با اشاره به پایین بودن شاخص ها در آموزش و پرورش خوزستان گفت:  برای برون رفت از این وضعیت راهکاری از سوی وزیر آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است و  کارگروهی با هدف ارتقا بخشی به شاخص ها در آموزش و پرورش خوزستان در سه محور نیروی انسانی، فضای آموزشی و عدالت آموزشی،  تشکیل شده است.

 

گفتنی است؛ بررسی راهکارهای ارتقای شاخص های کیفی آموزش و پرورش خوزستان در حوزه‌های مختلف ( آموزشی، پرورشی‌و‌فرهنگی، فضای آموزشی، برقراری عدالت آموزشی، نیروی انسانی و …) و بررسی راهکارهای ارتقای شاخص مشارکت بیشتر مردم در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت از موضوعات مورد بحث در این نشست بود.