به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، اردشیر شجاعی با بیان اینکه صبح امروز یکشنبه 28 مردادماه کاروان دانش آموزان خوزستانی به مرحله کشوری جشنواره جابربن حیان در دانشگاه فرهنگیان پردیس حضرت فاطمه الزهرا (س) تبریز اعزام شدند، توضیح داد: به منظور فراهم کردن زمینه مناسب برای یادگیری دانش آموزان و تحقق اهداف دوره تحصیلی ابتدایی، جشنواره جابربن حیان در مدارس استان اجرا شد.

 

وی در ادامه با اشاره به کارکردهای این جشنواره علمی دانش آموزی، افزود: رشد روحیه علمی، تفکر خلاق، توسعه مهارتهای حل مسئله، تقویت شناخت دانش آموزان، پیش بینی  فرصت هایی که در آن دانش آموزان دوره ابتدایی با راهنمایی معلمان و همکاری والدین وارد تلاش نظام مند علمی شوند و همچنین بسترسازی برای شناخت و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان ابتدایی از جمله مهمترین کارکردهای این جشنواره کشوری است.

شجاعی در عین حال با اظهار اینکه در سال تحصیلی گذشته 237 هزار و 184 دانش آموز در مرحله آموزشگاهی این جشنواره با یکدیگر به رقابت پرداختند، تصریح کرد: این دانش آموزان با تعداد 80 هزار و 534 اثر در این مسابقات شرکت کردند. نرخ مشارکت دانش آموزان ابتدایی 42.81 درصد برآورد شده است که آمار قابل توجهی است.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: همچنین در مرحله منطقه ای 150 هزار و 418 دانش آموز با تعداد 51 هزار و 246 اثر شرکت کردند که پس از داوری آثار تعداد  802 دانش آموز با 292 اثر به مرحله استانی راه یافتند.

 

وی در ادامه توضیح داد: در اختتامیه مرحله استانی تعداد 169 دانش آموز با 66 اثر به عنوان منتخب استانی مورد تقدیر قرار گرفتند که از این تعداد 8 اثر از 17 دانش آموز به مرحله ی کشوری راه یافتند.

 

شجاعی در پایان خاطرنشان کرد: رشد و توسعه شاخص های آموزشی خوزستان بدون توجه به دوره ابتدایی امکان پذیر نخواهد بود.