به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، حرج چلداوی اظهار کرد: چهل و هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد از 25 آبان تا 2 آذر ماه 97 در سینما فلسطین تهران برگزار شد.

 

وی در ادامه افزود: در این دوره از جشنواره 740 فیلم ایرانی در 3 بخش فیلم داستانی، پویانمایی و مستند با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

چلداوی خاطر نشان کرد: در بخش بین الملل جشنواره ۴۶۶ فیلم از فیلمسازان ایرانی حضور داشت که از این تعداد ۴۷ فیلم پویانمایی، ۱۸ فیلم مستند و 35 فیلم داستانی بوده است.

 

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان، تصریح کرد: از 5 قاره جهان 28 کشور در بخش بین الملل چهل و هشتمین دوره جشنواره فیلم رشد شرکت کردند که از بین آن ها ایتالیا، هند و فرانسه به ترتیب با 11، 8 و 7 فیلم دارای بیشترین نماینده در این جشنواره بودند.

 

وی در ادامه توضیح داد: 138 فیلم از طرف فرهنگیان سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره فیلم رشد ارسال شد که از این تعداد 20 فیلم در بخش مسابقه حضور یافتند.

 

چلداوی با اشاره به موفقیت فرهنگیان فیلمساز خوزستانی در جشنواره بین المللی فیلم رشد، گفت: فیلم مستند “رویاهای من زنده‌اند” به تهیه کنندگی خانم فاطمه باوی از معلمان ناحیه 4 اهواز و کارگردانی علی حسن پور از استان خوزستان موفق به دریافت دیپلم افتخار شد.

 

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان، اظهار کرد:  در بخش دانش آموزی جشنواره از 127 فیلم ارسالی، 15 فیلم به بخش پایانی راه یافتند.

 

وی ادامه داد: از این تعداد 11 اثر از دانش آموزان دختر و 4 اثر از دانش آموزان پسر بوده است. همچنین استان های فارس، قزوین، زنجان، خوزستان، خراسان رضوی، اصفهان، کرمان و تهران نامزد دریافت تندیس زرین جشنواره شدند.

 

چلداوی با بیان اینکه دانش آموزان خوزستانی با درخشش در بخش های مختلف جشنواره فیلم رشد افتخار بزرگی را برای استان رقم زدند، خاطر نشان کرد: نیکا شاهین زاده در بخش اصلی دانش‌آموزی فیلم مستند با فیلم “شهر من” موفق به دریافت تندیس زرین جشنواره شد. همچنین نرجس لشکری دیپلم افتخار بخش دانش‌آموزی جشنواره را با فیلم مستند “نخل دستان”  از آن خود کرد.

 

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی در پایان، گفت: جایزه بخش جنبی و حمایتی انجمن سینمای جوانان ایران در آثار دانش‌آموزی هم به دانش‌آموز خوزستانی فردیس نجیبی‌فر با فیلم مستند “مترسک” رسید.