به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمود معزی اظهار کرد: برای پیشگیری از شیوع آنفولانزا و بیماری های حاد تنفسی در مدارس مدیران باید دانش آموزان مبتلا را شناسایی کنند و به مراکز درمانی ارجاع دهند.

 

وی اضافه کرد: برنامه ریزی شده است که برای جلوگیری از انتشار بیماری آنفولانزا نشست هایی با هماهنگی مراکز بهداشتی برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به دانش آموزان، والدین و همکاران فرهنگی برگزار شود .

 

معزی استفاده از بخاری های استاندارد در کلاس های درس برای تامین حرارت مطلوب  را راهکاری در راستای کاهش شیوع آنفولانزا در مدارس دانست و اضافه کرد: این موضوع در مدارس شبانه روزی اهمیت بیشتری پیدا می کند. همچنین کلاس هایی که دارای شیشه های شکسته هستند باید نسبت به تعویض آنها در راستای حفظ دمای مطلوب در کلاس اقدام کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه خانواده ها از فرستادن دانش آموزان مبتلا به آنفولانزا به مدرسه خودداری کنند، گفت:  برای پیشگری از شیوع شیوع آنفلوآنزا به والدین توصیه می‌شود اگر فرزندنشان به این بیماری مبتلا شده است از رفتن او به مدرسه جلوگیری کنند و برای درمان به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی مراجعه کند.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: رعایت موارد مهمی همچون شستن دست و صورت با صابون به صورت منظم و استفاده از دستمال بهداشتی در هنگام عطسه و سرفه توسط دانش آموزان از گسترش این بیماری در مدارس جلوگیری می کند.