به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت در آیین گرامیداشت روز دانشجو و مراسم دانشجو معلمان نو ورود دانشگاه فرهنگیان پردیس حضرت فاطمه زهرا (س) اهواز با اشاره به فارغ التحصیل شدن ۶۰۰ دانشجو معلم جدید در سال جاری، اظهار کرد: وجود دانشجومعلمانی توانمند یکی از نیازهای ضروری مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان برای تحقق اهداف عالی نظام آموزشی است زیرا تربیت نسل های آینده به دست معلمان امکان پذیر خواهد شد.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه ارتقای شاخص نیروی انسانی یکی از برنامه های اولویت دار مجموعه تعلیم و تربیت استان است؛ خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردها امسال بالغ بر ۳ هزار و ۵۰ نفر از معلمان به افتخار بازنشستگی نائل خواهند شد. همچنین تراز نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان منفی است و این بدان معناست که تا چند سال آینده از محل نقل و انتقالات سهمی برای جذب نیروی انسانی در استان نخواهیم داشت. مجموعه این موارد باعث شد که مقام عالی وزارت با تشکیل کارگروه ویژه نسبت به حل این چالش در استان خوزستان اقدام کند.

 

 

مودت ادامه داد: سند توسعه آموزش و پرورش خوزستان با هدف ارائه برنامه علمی برای ارتقای شاخص های مجموعه تعلیم و تربیت استان در حوزه آموزشی، نیروی انسانی و فضای آموزشی تا چند ماه آینده تدوین و جهت اجرا ابلاغ خواهد شد. بی شک بدون داشتن برنامه علمی و منسجم پیشبرد اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت امکان پذیر نیست.

 

 

وی در پایان گفت: امیداوریم با وجود مجموعه دانشگاه فرهنگیان و نقش بی بدیل این دانشگاه در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش بتوانیم شاهد رشد شاخص های کیفی نظام تعلیم و تربیت باشیم.