به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا ، اردشیر شجاعی اظهار کرد: حذف مشق شب برای دانش‌آموزان دوره اول، دوم و سوم ابتدایی و در کلاس‌هایی با جمعیت بین 16 تا 25 نفر اعمال می‌شود. بنابراین حذف مشق شب برای تمام دانش‌آموزان اجرا نخواهد شد. در صورتی که معلمان زمان کافی داشته باشند تا به تکالیف دانش‌آموزان رسیدگی کنند و توجه کافی داشته باشند، به خوبی می‌توان این طرح را اجرایی کرد.

 

 

 

وی ادامه داد: در بعضی مدارس تکالیف زیادی به دانش‌آموزان داده می‌شود که باعث خستگی دانش‌آموزان می‌شود، در حالی که دانش‌آموزان نیاز به شادی، نشاط و ورزش دارند.

 

 

 

وی افزود: با توجه به شرایط در صورتی که تعداد کلاس‌ها بین 16 تا 25 دانش‌آموز باشد و زمان کافی در اختیار معلمان قرار گیرد، می‌تواند طرح مفیدی باشد، اما این مشروط به رسیدگی معلمان به امور تمام دانش‌آموزان است.

 

 

 

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در خانه، دانش‌آموزان به جای نوشتن مشق شب، تکالیف مهارت‌محور انجام می‌دهند و در کلاس، تمرین و تکرار می‌کنند.

 

 

 

شجاعی بیان کرد: تاکنون دستورالعمل وزارتی به صورت مکتوب برای حذف مشق شب ابلاغ نشده است اما امیدواریم که این طرح در سال تحصیلی جاری اجرا شود.

 

 

 

وی عنوان کرد: در چند سال اخیر، برنامه‌های آموزش و پرورش بر مبنای شادی و نشاط دانش‌آموزان در نظر گرفته شده‌اند تا آن‌ها کاملا درگیر مسایل درسی نشوند و فرصتی برای بازی کردن و گذراندن دوران کودکی داشته باشند. همه برنامه‌ها در راستای شاداب‌سازی مدارس هستند و امیدواریم دانش‌آموزان شاداب‌تری تحویل جامعه دهیم.