به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  سید‌محمد بطحایی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تربت‌حیدریه در سالن جلسات فرمانداری این شهر با تبریک ایام خجسته ذی‌الحجه گفت: «در سخن همه مسئولان، آموزش و پرورش در اولویت است و تجربه سایر کشور‌ها نشان از عبور قطار توسعه از آموزش و پرورش است. اگر بخواهیم دانش‌آموزان ما عاقبت به خیر شوند باید در آموزش وپرورش سرمایه‌گذاری کرد و وضعیت آینده کشور بستگی به برنامه‌های امروز حوزه تعلیم‌وتربیت دارد.»

 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: «اهمیت یافتن آموزش و پرورش آینده کشور را ترسیم می‌کند و جامعه ذی‌نفعان در آموزش و پرورش بسیار گسترده و حساس است. مصمم هستیم در دوره ابتدایی به سیطره آموزش پایان دهیم اما به محض اقدام با عکس‌العمل جامعه مواجه می‌شویم وقتی چنین حساسیتی در جامعه وجود دارد اجرای طرح‌ها به سهولت امکان ندارد و این موضوع در تجربه چهل ساله انقلاب کاملا مشهود است.»

 

بطحایی گفت: «اگر روش‌های آموزش و پرورش تغییر نکند، سی سال دیگر نیز همین مشکلات وجود خواهد داشت و برای حل این مشکل باید همه دستگاه‌ها و خانواده‌ها تلاش کنند و جامعه باید نسبت به آموزش و پرورش حساس باشد».

 

عضو کابینه تدبیر و امید به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب درباره آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: «نباید حرمت معلم مورد خدشه واقع شود و اعتماد جامعه به این قشر نباید از بین برود.»

 

وزیر آموزش و پرورش به راه‌اندازی شبکه تعاملی سینا هم اشاره کرد و گفت: «با راه‌اندازی این شبکه بسیاری از مسائل را می‌شود در فضایی مطلوب‌تر با فرهنگیان مطرح کرد. اگر دخالت‌های ستاد در مدرسه را کاهش دهیم خود مدارس بسیاری از مشکلات را رفع می‌کنند. تمام تلاش خود را برای بازگرداندن بندهای حذف شده در فیش‌های حقوقی به کار بسته‌ایم.»

 

پانا