به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد مهدی کاظمی در دیدار با اعضای دفتر آموزش دوره اول متوسطه با گرامیداشت روز دانش آموز و روز ملی مبارز با استکبار جهانی با بیان اینکه این روز یک نماد است و در عقبه خود معانی فراوانی دارد و باید به عنوان یک درس آن‎‎ها را به یاد داشته باشیم، در خصوص برنامه‎ریزی به منظور تبیین مسائل مرتبط با انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی، برای نسل نوجوان و جوان تاکید کرد.

معاون آموزش متوسطه، یکی از مسائل اساسی آموزش دوره اول متوسطه را هدایت تحصیلی عنوان کرده و بر طراحی فرایندی برای استفاده از ظرفیت دبیران در کنار مشاوران به منظور شناسایی استعدادها و علایق دانش آموزان و هدایت آن‎ها برای انتخاب مناسب تاکید کرد.

کاظمی در راستای عدالت آموزشی، خواستار برنامه ریزی و اقدام جدی مدیران و کارشناسان دفتر و مسئولین استانی، به منظور جلوگیری از افزایش دانش آموزان بازمانده از تحصیل شد.

وی در ادامه بر توجه ویژه‎تر به مدارس شبانه روزی به عنوان یکی از راهکارهای افزایش پوشش تحصیلی و جذب بازماندگان از تحصیل تاکید کرد و گفت: حمایت از این مدارس و بهره‎گیری از ظرفیت خیرین و اولیاء، به منظور غنی سازی در فرایند آموزشی و پرورشی می‎تواند به عنوان یکی از راهکارهای تقویت این مدارس باشد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، معاون وزیر آموزش و پرورش، با در نظر گرفتن نقش اساسی گروه‎های آموزشی به عنوان مرجع علمی و دیده‎بان آموزش، اظهار کرد: با کاهش تعدد فعالیت‎ها و افزایش نظارت‎های هدفمند و راهبردی برای ارتقای کیفیت آموزشی و بهبود فرایندهای یاددهی-یادگیری گام برداریم.