به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، علی حسین حسین زاده در آیین گرامیداشت روز دانشجو و مراسم استقبال از دانشجو معلمان نو ورود خوزستان اعلام کرد: استانداری خوزستان تاکنون طرح های گسترده ای را برای برقراری عدالت آموزشی در بین دانش آموزان استان خوزستان به مرحله اجرا درآورده است که از جمله آن می توان به اجرای طرح جوانه ها و بورس ۱ هزار دانش آموزان مناطق کم برخودار اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه اجرای طرح جوانه ها نقش مهمی در ارتقای شاخص های کیفی مدارس این مناطق ایفا کرده است؛ خاطرنشان کرد: در این طرح دانش آموزان مناطق کم برخوردار پس از برگزاری آزمون و کسب حدنصاب علمی بورسیه ۱۰ میلیون ریالی دریافت کردند. اجرای موفق این طرح در خوزستان سبب شده است تا بستر لازم برای اجرای طرح جوانه ها در سراسر کشور منجر شود.

 

 

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در ادامه گفت: اجرای طرح شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل نیز تاکنون منجر به بازگشت بالغ بر ۲ هزار کودک بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت شده است. البته اجرای این طرح صرفا به مقوله شناسایی و جذب محدود نشده است و فرآیند به صورت سالیانه رصد می شود تا اقدامات لازم برای نگه داشت این دانش آموزان انجام شود.

 

 

حسین زاده در پایان یادآور شد: دانشگاه فرهنگیان به عنوان مهمترین نهاد تاثیرگذار در تامین نیروی انسانی برای مجموعه تعلیم و تربیت استان نقش مهمی ایفا می کند. بی شک توجه به جایگاه معلم به عنوان مسئول ترویج الگوهای صحیح رفتاری در بین دانش آموزان امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.