به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  رضوان حکیم زاده در جمع دانش آموزان منطقه عشایری لالی گفت: مردم اینجا سخت، باصلابت، پرتلاش و  بخشنده هستند و من خوشحالم که امروز در جمع دانش آموزان و مردم عشایری منطقه لالی هستم.

 

وی با بیان اینکه تاریخ ایران مدیون فداکاری های عشایر است، گفت: اگر امروز دانش آموزان ما می توانند با ازادی درس بخوانند و در آرامش زندگی کنند بخاطر رشادت های عشایر عزیز است.

 

حکیم زاده  یکی از دلایل حضورش در خوزستان را تحقق اهداف دولت و وزرات آموزش و پرورش در این استان عنوان کرد و گفت: در آموزش و پرورش استان خوزستان چند هدف دولت و وزارت آموزش و پرورش تحقق پیدا کرد از این رو در این استان حضور پیدا کردم.

 

وی آموزش و پرورش خوزستان را پیشتاز در پوشش نوآموزان دوره پیش دبستانی عنوان کرد و گفت: امروز به همت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان و همکاران ایشان در حوزه آموزش ابتدایی، خوزستان در پوشش دوره پیش دبستانی پیشتاز است و در این بازدید مشاهده شد که کلاس های  پیش دبستانی در صعب العبورترین مناطق نیز وجود دارد و من صمیمانه از تلاش همکارانم تشکر می کنم.

 

وی با بیان اینکه سختی راه باعث نشده که دانش آموزان در این منطقه صعب العبور بدون معلم بمانند، گفت: امروز معلمان باتجربه ما در مدارس بنیاد برکت، کلاس های کانکسی و …به دانش آموزان عشایری آموزش می دهند که این امر شایسته تقدیر است.

 

حکیم زاده با بیان اینکه برای دیدن زحمات معلمان باید به مناطق عشایری سفری کرد، گفت: این معلمان هستند که پرچم جمهوری اسلامی ایران را برفراز مدارس در دور دست ترین نقاط کشور برافراشته می کنند و برای تدریس در کلاس هایی با یک دانش آموز تا صدها دانش آموز در مدارس حاضر می شوند.

 

 

وی با اشاره به اینکه عشق معلمی توسط معلمانی که علی رغم دوری مسیر در کلاس درس حاضر می شوند معنا می یابد و این نشان می دهد که تحصیل فقط محدود به مراکز شهری و مناطق بزرگ نیست، افزود: مردم این دیار نیز از روی خردمندی فرصت برابر را برای تحصیل دختران و پسران فراهم می کنند و تک تک دختران و پسران روستایی این امکان را دارند که روزی با اقتدار پیشگام تغییرات خوب برای این کشور باشند.

 

 

حکیم زاده ضمن اینکه از تلاش برای بازگرداندن سهمیه کنکور دانش آموزان عشایری خبر داد،  گفت: ساخت مدرسه شبانه روزی در منطقه عشایری لالی با جدیت دنبال می شود با این امید که دانش آموزان ما پس از دبستان در مدارس دوره متوسطه ادامه تحصیل دهند.