به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، در برنامه خبری ۲۰ و ۳۰ دقیقه شبکه دوم سیما و در بخش بدون تعارف آن که جمعه شب پخش شد، معلمی فداکار و دانش آموزش مهمان این برنامه بودند.

 

احسان موسوی، معلم فداکار ریگانی که در خانواده ای فرهنگی پرورش یافته و بزرگ شده است، در استان کرمان و در یکی از روستای مناطق محروم شهرستان ریگان به تدریس اشتغال دارد.

 

وی در مورد یکی از دانش آموزانش می گوید، این کودک با بیماری مواجه بود و غیبت های متعدد داشت به طوری که یک روز به مدرسه می آمد و چند روز غیبت داشت. این دانش آموز که پیچ خوردگی ساده پایش به دلیل نبود امکانات درمانی و مراجعه به درمانگرهای محلی منجر شده که یک پای این کوک لاغر و با عدم رشد مواجه شود و امکان بازی، ورزش و پیاده روی را از وی سلب کرده بود و باعث می شد تا راه رفتن را برای وی سخت و دردناک کند و یکی از علت های غیبت متعددش هم این مساله بود.

 

معلم فداکار از غیبت های دانش آموزش نگران می شود، به دنبال درمان دانش آموز می رود که در اولین قدم و در آشنایی با خانواده یعقوب متوجه می شود که این دانش آموز یتیم است و در خانه ای کپری با حداقل تجهیزات زندگی می کنند.

 

موسوی برای درمان دانش آموزش از درمانگاه ها و بیمارستان های شهرستان بم و کرمان شروع می کند و سپس به بیمارستان های تهران مراجعه می کند و همه این مراحل و درمان ها را با هزینه های شخصی خود یا کمک های خانواده و اقوام انجام می دهد.

 

معلم فداکار بعد از ازدواجش و درست زمانی که با همسرش برای ماه عسل قصد عزیمت به مشهد مقدس را دارند با تلفنی که از بیمارستان تهران برای عمل پای یعقوب می شود، ماه عسلش را لغو می کند و با یعقوب به تهران می روند تا پای وی را عمل کنند و در این راه با حمایت و همراهی همسرش کادوهای پای تختی ازدواجشان را هم برای عمل پای یعقوب اختصاص می دهد.

 

پای یعقوب بعد از شش ماه از عمل صاف می شود و مانند سایر کودکان می تواند به بازی و ورزش بپردازد اما پس از مدتی بعد از عمل پای یعقوب، پزشکان متوجه تومور بدخیم سرطانی در پای وی می شوند و بعد از این تشخیص، یعقوب به مدت سه سال تحت مداوای درمان سرطان بدخیم و شیمی درمانی قرار می گیرد و در حال حاضر در انتظار پاسخ پاتولوژی از توده سرطانی پایش است تا ادامه روند درمان خود را پیگیری کند.

 

موسوی، معلم یعقوب می گوید با تمام سختی ها و هزینه هایی که در راه درمان یعقوب طی کرده ام، اما هنوز حاضرم تا هر هزینه ای را برای بازگشت سلامتی یعقوب انجام دهم و از خیرین و مردم خواست تا به کمک مردم در مناطق محروم برسند و با مشکلات و مصائب این مردم آشنا شوند.

 

وی می گوید بسیاری از همکارانش که در مناطق محروم درس می دهند، با مشکلات و مصاوئب دانش آموزانشان آشنا هستند اقدام به کمک به دانش آموزان می کنند و حتی از هزینه لباس فرزندانشان کسر می کنند و به کمک دانش آموزانشان اقدام می کنند.

 

یعقوب از دردناکی پایش قبل از عمل می گفت و اینکه هر وسیله ای که به پایش می خورد درد شدیدی احساس می کرد و باعث شده بود تا نتواند مانند کودکان دیگر خوب راه برود و یا به بازی و ورزش بپردازد.

 

این دانش آموز که از بیماری سرطان بدخیم خودش آگاهی داشت و بیماری نتوانسته است بر او چیره و روحیه اش را ضعیف کند در بیان آرزوی خودش گفت که دوست دارم با معلمم به کربلا بروم و حرم امام حسین(ع) را زیارت کنم و از عشق و علاقه ام به امام حسین(ع) در حرمش به او بگویم.

 

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش پس از دیدن این برنامه و درد و رنج هایی که این کودک کشیده است تصمیم به تحقق آرزوی این دانش آموز می گیرد و اقدام به تامین هزینه های سفر یعقوب به همراه معلم فداکارش به کربلا را می کند.

 

پرتال وزارت آموزش و پرورش