به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمود معزی با بیان اینکه سال گذشته ۲۵ هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح توانمندسازی اجتماعی دانش‌آموزان قرار گرفته بودند، اظهار کرد: در سال تحصیلی 98-97 بالغ بر 605 هزار و 107 دانش‌آموز تحت پوشش طرح توانمندسازی رفتاری، روانی و اجتماعی قرار گرفتند. یعنی 216 هزار دانش‌آموز ابتدایی، 214 هزار و 341 دانش‌آموز متوسطه اول و 174 هزار و 766 دانش آموز متوسطه دوم تحت پوشش خدمات رفتاری و اجتماعی قرار خواهند گرفت.

 

وی با بیان اینکه در طرح توانمندسازی رفتاری، روانی و اجتماعی، 10 مهارت زندگی اجتماعی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود، خاطرنشان‌کرد: خودآگاهی و همدلی، ابراز وجود، مدیریت استرس، مدیریت اضطراب، روابط بین فردی، ارتباط موثر، کنترل خشم، خلاقیت و تفکر نقادانه، مهم‌ترین مهارت‌هایی هستند که در این طرح به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شوند.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: استفاده از ظرفیت معلمان توانمند در اجرای طرح‌های توانمندسازی می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف معاونت تربیت بدنی و سلامت در حوزه آسیب‌های اجتماعی داشته باشد. همچنین توانمندساختن معلمان از طریق برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی از رویکردهای اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی این معاونت در سال جاری است.

 

معزی گفت: در سال تحصیلی جاری 866 مدرسه ابتدایی، یک هزار و 485 مدرسه متوسطه اول و یک هزار و سه مدرسه متوسطه دوم در این طرح تحت پوشش قرار گرفته‌اند.