به گزارش پایگاه خبری الف با مهدی رفیعی دهکردی  اظهار کرد: گسترش آموزش‌های مهارتی در آموزش و پرورش یکی از نکاتی است که به دنبال آن هستیم و با توجه به تاثیر مثبتی که اردوگاه‌های دانش‌آموزی در آموزش این مهارت‌ها به دانش‌آموزان دارند، تلاش می‌کنیم فعالیت آن‌ها را در استان گسترش دهیم.

وی افزود: هم‌اکنون هشت اردوگاه دانش‌آموزی در استان فعال هستند. فعالیت اردوگاه‌های دانش‌آموزی به گونه‌ای است که در طول سال فعال بوده و محل برگزاری اردو‌های دانش‌آموزی هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: اردوگاه، محلی با امکانات خاص است که برای فعالیت‌های دانش‌آموزی آماده شده است. در اردوگاه‌های دانش‌آموزی علاوه بر اردوهای تفریحی، اردوهای مهارتی، اردوهای تربیتی و فرهنگی نیز برگزار می‌شود. در اردوگاه‌ها رشته‌ها تفکیک نشده‌اند و در این فضا دانش‌آموزان با اهداف تربیتی، فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهند.

رفیعی با بیان این‌که اردو در واقع تمرین زندگی است، اظهار کرد: اغلب همراه با دانش‌آموزان، مربیانی به اردو اعزام می‌شوند. در مسابقات ورزشی دانش‌آموزان استقامت را تمرین می‌کنند. همچنین این اردوها می‌توانند در آموزش مسائل اقتصادی، اجتماعی و مذهبی به دانش‌آموزان موثر باشند.

وی ادامه داد: با توجه به هدف مسئولان مدارس از برگزاری اردو، نوع آموزش‌ها متفاوت است. در واقع اردوگاه تنها یک بستر و محل است و این دانش‌آموزان هستند که باید نهایت استفاده را از امکانات این اردوگاه ببرند.