به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمود معزی صبح امروز دوشنبه 13 اسفندماه 97 با اعلام این خبر اظهار کرد: پاسداشت طبیعت و حفظ و نگهداری از محیط زیست، از مهم‌ترین دغدغه‌های کشورهای جهان در سال‌های اخیر بوده است، تا جایی که قوانین و مقررات زیست محیطی در زندگی فردی و اجتماعی ملت‌ها نفوذ کرده است.

 

وی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و اشاعه آن در بین نسل جوان، افزود: بزرگ‌ترین نهاد عمومی هر کشوری، آموزش و پرورش است که با داشتن مخاطبین علاقمند و آموزش‌پذیر و ارائه آموزش‌های علمی و مهارتی متناسب با سنین مختلف با توسعه نیروی انسانی، می‌تواند زمینه رشد و شکوفایی جامعه و توسعه ملی را فراهم کند.

 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: در راستای ارتقا سطح آگاهی‌های عمومی جامعه به‌ویژه نوجوانان و جوانان، برای اولین بار همایش دانش‌آموزی “پسماند و مدیریت آن” در سطح مدارس متوسطه خوزستان برگزار می‌شود.

 

معزی خاطر نشان کرد: از اهداف مهم برگزاری این همایش می‌توان دانش‌افزایی و آگاهی‌بخشی محیط‌زیستی دانش‌آموزان، مشارکت آنان در نگهداری از منابع طبیعی و محیط زیستی، مدیریت زباله‌ها در بخش خشک و تر و نگاه اقتصادی و درآمدزایی به مواد بازیافتی را عنوان کرد.

 

وی یادآور شد: برگزاری همایش با همت مدیریت آموزش و پرورش بهبهان و مشارکت برخی از ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی این شهرستان بوده و دبیرستان متوسطه دوره اول فرزانگان دکتر عادلی به عنوان مجری همایش و دبیرخانه پذیرش مقالات دانش آموزی معرفی می‌شود.

 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه آخرین مهلت دریافت مقالات و آثار دانش‌آموزان تا 20 اسفندماه 97 است، تصریح کرد: همایش دانش‌آموزی “پسماند و مدیریت آن”، 21 فروردین ماه 98 به میزبانی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء شهرستان بهبهان با حضور برگزیدگان مقالات دانش‌آموزی برگزار می‌شود و تا کنون 12 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

 

این همایش محیط زیستی در چهار محور، فرهنگ و آموزش، فناوری‌های نوین و پسماند، مدیریت جامع و پسماند و اقتصاد و پسماند در شهرستان بهبهان برگزار می‌شود.