به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، یوسف نوری اظهار کرد: ایجاد توازن در رشته های تحصیلی و توسعه هنرستان‌ها در حوزه نانو، بایو، انرژی صلح آمیز هسته ای، انرژی های جدید، نفت و گاز از برنامه ها و سیاست‌های آموزش و پرورش است.

وی افزود: امسال با وجود مشکلات و تنگناها ۷۰ هزار نفر معادل ۲ درصد به جمعیت دانش آموزی هنرستان‌ها اضافه شد و در رشته ریاضی و فیزیک نیز ۱.۹ درصد افزایش دانش آموز داشتیم، این درحالی است که در سال های گذشته جمعیت دانش‌آموزی این رشته‌ها روبه کاهش بود.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در منطقه عسلویه وجود دارد باید متناسب با این توانمندی نیروی انسانی تربیت شود.

نوری تاکید کرد: درهای هنرستان‌ها و مدارس باید روی مردم باز باشد تا مشاهده کنند، بچه های آنها چه توانمندی دارند و چه کاری انجام می‌دهند.

وی گفت: امیدواریم این هنرستان بنایی برای هنرستان ها و رشته های مورد نیاز دیگر مناطق باشد.

خان محمدی، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور نیز گفت: هنرستان شهید داریوش رضایی نژاد با مساحت هفت هزار متر مربع و زیربنا چهار هزار و ۱۰۰ متر شامل ۶ کارگاه تخصصی، ۱۲ کلاس درس و یک سالن ورزشی است که با ۳۸ میلیارد تومان اعتبار در مدت ۱۸ ماه احداث می شود.

استاندار بوشهر هم در این آیین گفت: امسال مجتمع آموزشی شهدای هسته ای بوشهر راه اندازی شد و به دنبال آن ۲ هنرستان دیگر در این استان احداث می شود که یکی امروز و دیگری با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در آینده نزدیک اجرایی می شود.

احمد محمدی زاده ادامه داد: رویکرد استان بوشهر احداث هنرستان های نفت، انرژی و پتروشیمی است.

با حضور وزیر آموزش و پرورش، استاندار و مسئولان اجرایی استان بوشهر عملیات اجرایی هنرستان شهید داریوش رضایی نژاد در محله ریشهر بوشهر آغاز شد.