به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا ، دکترحسن روحانی به صورت ویدئو کنفرانس ضمن سخنرانی برای حاضران دستور افتتاح 59 مدرسه را صادر کرد. در مراسم افتتاح همزمان این مدارس در دبستان جدیدالاحداث 12 کلاسه «قیام»‌ شهر سرپل ذهاب ، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و دیگر مسئولان استانی حضور داشتند.

 

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور از استاندار پرتلاش و مردم قهرمان و صبور کرمانشاه بخاطر همراهی و تلاش در بازسازی و افتتاح 59 مدرسه تخریب شده در اثر زلزله قدردانی کرد.

 

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در این مراسم گفت: 78 مدرسه در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تخریب شدند که 59 مدرسه آنها امروز به بهره برداری رسید وپس از زلزله در حوزه آموزش و پرورش کلاس ها به سرعت برپا شدند و دانش آموزان به تحصیل ادامه دادند.

 

مجید یزدان پناه خاطرنشان کرد: در ابتدا مدارس را در کانکس و حتی چادرها برپا کردیم اما کلاس ها رفته رفته ساخته شدند و دانش آموزان داخل این کلاس ها رفتند و با افتتاح این 59 پروژه در شهرهای زلزله زده از جمله شهر سرپل ذهاب هیچ مدرسه کانکسی وجود ندارد و همه دانش آموزان داخل مدارس رفته اند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه احتمال وجود مدارس کانکسی در برخی روستاها وجود دارد، گفت: اگر در برخی از روستاها مدارس کانکسی سرپا هستند مربوط به پیش از زمان زلزله است.

 

گفتنی است؛ استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای بیش از 325 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

 

پرتال وزارت آموزش و پرورش