به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده در آیین افتتاح همزمان1 هزار و 700 فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی  در سراسر کشور که از طریق ویدئو کنفرانس هماهنگ با دفتر معاونت ریاست جمهوری انجام شد، با تشکر از اداره کل نوسازی ،تعمیر و تجهیز مدارس خوزستان گفت: با تلاش و فعالیت های مستمری که این اداره کل داشت توانستیم امروز همراه با برخی از استانهای کشور 161 پروژه آموزشی، ورزشی و فرهنگی را همزمان با سراسر کشور در استان خوزستان افتتاح کنیم.

 

تقی زاده تصریح کرد: کمبود فضای آموزشی در آموزش و پرورش خوزستان مسئله مهمی است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.

 

وی افزود: در شرایط فعلی 36 درصد مدارس استان خوزستان نیاز به تخریب و احداث مجدد دارند و 27 درصد مدارس این استان نیز نیازمند تعمیر و بازسازی هستند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خاطر نشان کرد: توجه به فضای آموزشی از اولویت های مهم آموزش و پرورش خوزستان است که باید به این امر توجه جدی صورت بگیرد.

 

صبح امروز  آئین بهره برداری  از ۱هزار و ۷۰۰مدرسه خیرساز  در سراسر کشور با حضور اسحاق جهانگیری و سید محمد بطحایی  به صورت ویدئو کنفرانس در دبستان خیرساز فرزانه ۳در منطقه یک تهران  برگزار شد.

 

این تعداد مدرسه دارای ۸ هزار باب کلاس درس  با  یک میلیون مترمربع زیربنا و با مشارکت ۵۰درصدی خیرین مدرسه ساز و وزارت آموزش وپرورش  احداث و به بهره برداری رسید.