به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، رئیس جمهور در حالی محسن حاجی میرزایی را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی کرده است که تنها ۲۰ روز به زمان بازگشایی مدارس باقی مانده است. حال باید دید که گزینه پیشنهادی دولت فردا خواهد توانست رای اعتماد نمایندگان مجلس دهم را برای تصدی گری وزارتخانه مهم آموزش و پرورش به دست بیاورد.

 

حاجی میرزایی که از زمان شروع به کار دولت تدبیر و امید دبیری هیئت دولت را بر عهده دارد، پس از سال ۱۳۷۸ که به عنوان قائم مقام و معاون آموزش و معاون اداری و مالی سازمان نهضت سوادآموزی و مشاور وزیر آموزش و پرورش انجام وظیفه کرده است، در بدنه آموزش و پرورش حضور نداشته اما طی هفته های اخیر که به عنوان گزینه وزارت آموزش و پرورش معرفی شده است، بر مطالبه هایی نظیر حل مشکلات ساختاری بودجه ای در آموزش و پرورش، اجرای متوازن سند تحول بنیادین، تامین نیروی انسانی کارآمد و پرداخت مطالبات معوق مانده فرهنگیان تاکید کرده است.

 

وضعیت حاجی میرزایی مطلوب است

 

به گزارش الفبا، غــلامرضا شرفی نماینده مردم آبـادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حاجی میرزایی عصر امروز دوشنبه ۱۱ شهریور ماه ۹۸ با حضور در جمع اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان به سوالات آنان در خصوص وزارت آموزش و پرورش پاسخ داد و برنامه های خود را ارائه کرد، گفت: نمایندگان استان خوزستان که امروز در تهران حضور داشتند در این نشست شرکت کردند که پس از جمع بندی در رای اعتماد به ایشان تصمیم گیری می کنند.

 

وی وضعیت گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی گری وزارت آموزش و پرورش را مطلوب عنوان کرد و افزود: انتظار داریم ایشان فردا یک برنامه قابل دفاع در مجلس ارائه کند تا بتواند اعتماد نمایندگان را جلب کند و برای ارتقای آموزش و پرورش از یک تیم کاری قوی و مسلط به حوزه تعلیم و تربیت استفاده کند.

 

شرفی البته این را هم گفت که نظر قطعی نمایندگان برای دادن یا ندادن رای اعتماد به محسن حاجی میرزایی صبح فردا در فرآیند رای گیری مشخص خواهد شد و باید صبر کرد و دید که آیا ایشان می تواند فردا به عنوان وزیر آموزش و ‌پرورش از مجلس رای اعتماد بگیرد.

 

برای رای اعتماد به حاجی میرزایی تابع تصمیم فراکسیون امید هستم

 

علی ساری، نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون نیز وضعیت حاجی میرزایی را برای تصدی گری وزارت آموزش و پرورش تشریح کرد. وی به الفبا گفت: به عقیده من گزینه پیشنهادی دولت از رای متوسطی در بین نمایندگان مجلس دهم برخوردار است چون ایشان در هیئت دولت حضور داشتند و از بدنه آموزش و پرورش انتخاب نشده است از این رو پیش بینی می شود که رای آوری ایشان لب مرزی باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر وضعیت آموزش و پرورش حساس و خاص است و بهتر این بود که رئیس جمهور فردی را که تسلط بیشتری به حوزه آموزش و پرورش داشت به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی می کرد.

ساری با اشاره به اینکه برای رای اعتماد به حاجی میرزایی تابع نظر فراکسیون امید است، یادآور شد: روز گذشته در فراکسیون مسئله رای اعتماد به گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی گری وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت و صبح فردا از ساعت ۶ تا ۸ صبح و قبل از آغاز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت نیز محسن حاجی میرزایی در جمع نمایندگان فراکسیون برای پاسخ به سوالات آنان حاضر می شود و در نهایت صبح فردا با توجه به جمع بندی که در فراکسیون صورت می گیرد درباره رای اعتماد به ایشان تصمیم می گیریم.

 

فردا به حاجی میرزایی رای مثبت می دهم

 

به گزارش الفبا، علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل با بیان اینکه به حاجی میرزایی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای کسب عنوان وزیر آموزش و پرورش اعتماد می کنم، گفت: در شرایط کنونی محسن حاجی میرزایی مناسب ترین گزینه برای تصدی گری وزارت آموزش و پرورش است.

  • وی با اشاره به نشست های متعدد نمایندگان با گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش و استماع برنامه های ایشان گفت: رسیدگی به مواردی از قبیل ارتقای وضعیت کنونی در تعلیم وتربیت، افزایش کیفیت تدریس، توسعه فضای فیزیکی در آموزش و پرورش، پرداختن به مسائل فرهنگی، تربیتی و پرورشی در حوزه دانش آموزی و برطرف کردن چالش های موجود در حوزه معیشت فرهنگیان از تاکیدات نمایندگان مجلس در جلسه با حاجی میرزایی بود.