به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی این وزارتخانه در قالب 697 پایگاه پذیرش در سراسر کشور با تعداد 366 مرکز رفاهی مجهز با امکانات کامل، 50 پردیس دانشگاه فرهنگیان، 300 اردوگاه تفریحی همچنین 10 هزار و 664 مدرسه، برای اسکان فرهنگیان در ایام تعطیلات نوروز اعلام آمادگی کرد.

 

رزرو اینترنتی اسکان فرهنگیان از سوم تا 24 اسفند به نشانی http://eskan.medu.ir/ امکان‌پذیر بود و پس‌از آن پذیرش حضوری مسافرین فرهنگی در دستور کار ستادهای اسکان است.

 

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش درباره اسکان نوروزی فرهنگیان خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال کم‌نظیر همکاران از طرح اسکان نوروزی، توجه به منزلت اجتماعی فرهنگیان، توجه به رعایت اصول ایمنی و بهداشتی مدارس مجری طرح، بهسازی و زیباسازی پایگاه‌های پذیرش در راستای رعایت حقوق شهروندی و تکریم مهمانان نوروزی را مورد اهمیت قرار دادیم.

 

«گودرز کریمی فر» افزود: همچنین اطلاع‌رسانی لازم در مبادی ورودی شهرها به‌منظور هدایت مسافران به ستادهای اسکان همچنین برپایی نمایشگاه‌های بومی و سنتی در جوار پایگاه‌های اسکان به‌منظور آشنایی مسافرین بافرهنگ و سنن محلی جهت افزایش ماندگاری سفر و بهره‌مندی از دستاوردهای قومی و محلی استان مربوطه از مهم‌ترین شاخص‌ها و برنامه‌های ستاد اسکان فرهنگیان است.

 

ایرنا