به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده ۹۸ در حاشیه بازدید از ستادهای اسکان میهمانان نوروزی شهرستان اهواز با بیان اینکه شرایط جوی حاکم بر استان مستلزم اتخاذ تصمیمات ویژه در خصوص اسکان میهمانان نوروزی است،   اظهار کرد: در اولین اقدام ظرفیت پذیرش در مراکز اسکان افزایش یافته است به گونه ای هم اکنون بالغ بر ۱۴ هزار و ۲۰۰ کلاس در قالب ۱ هزار و ۴۰۰ مدرسه در سراسر استان مهیای پذیرش و اسکان میهمانان نوروزی است.

 

وی با اشاره به کسب رتبه چهارم کشوری در شاخص پذیرش و اسکان میهمانان نوروزی توسط آموزش و پرورش استان، خاطرنشان کرد: تا پایان ششمین روز اسکان بالغ بر ۴۲۵ هزار و ۴۹۶ نفر روز در مراکز اسکان فرهنگیان خوزستان پذیرش و اسکان شدند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه در روزهای آتی با توجه به شرایط جوی وضعیت ویژه ای بر استان حاکم است؛ خاطرنشان کرد:  تمامی ظرفیت های فضاهای آموزشی و همچنین سالن های ورزشی و اردگاه های دانش آموزی در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفته است تا بیش از پیش اسکان مسافران نوروزی تسهیل شود.

 

تقی زاده در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات متولیان امر اسکان نوروزی فرهنگیان در استان خوزستان، توضیح داد: ۳ هزار نیروی کارآزموده متولی امر اسکان در آموزش و پرورش خوزستان هستند. با توجه به شرایط پیش روی هم اکنون آماده باش ویژه در سراسر مناطق اعلام شده است.

 

وی در پایان گفت: تکریم میهمانان نوروزی مهمترین اولویت ستادهای اسکان آموزش و پرورش خوزستان در ایام باقیمانده از اسکان نوروزی است.