به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، صبح امروز یکشنبه 28 مردادماه 97 شورای آموزش و پرورش استان در سالن جلسات استاندار خوزستان و با حضور اعضای شورای آموزش و پرورش برگزار شد.

 

 • شورای آموزش و پرورش مردادماه 97 یکی از شلوغ ترین جلسات این شورا طی سال جاری بود که  با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، معاون سیاسی استاندار خوزستان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری ، شهردار اهواز، مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان، مدیرکل بهزیستی، مدیرکل ثبت احوال، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان، معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش، مدیر آموزش و پرورش استثنایی و  دیگر اعضای شورای آموزش و پرورش و اصحاب رسانه برگزار شد.

 

 • استاندار خوزستان به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش استان، ساعتی پس از برگزاری جلسه وارد جلسه شد.

 

 • محمد تقی زاده، مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان پروژه مهر و جذب کودکان بازماندگان از تحصیل در خوزستان را دو دستور کار شورا عنوان کرد و گفت: دانش آموزان باید اول مهر را با شادی آغاز کنند. نقش برخی دستگاه ها در بازگشایی مدارس کم رنگ است که امیدواریم امسال شاهد یک همگرایی عمومی در اجرای پروژه مهر باشیم.

 

 • استاندار خوزستان تقویت و توسعه پیش دبستانی را برای نوآموزان دختر ضروری تر دانست و گفت: توزیع اعتبار باید با اولویت مدارس دخترانه انجام شود. وی همچنین درباره تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش خوزستان گفت: در خصوص جذب نیرو در آموزش و پرورش تصمیم های خوبی گرفته شده است.

 

 • بنر رونمایی از پروژه اجتماعی شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل در خوزستان در هنگام برگزاری شورای آموزش و پرورش و در خلال صحبت های اعضا، نصب شد.

 

 • معاون سیاسی استاندار خوزستان همکاری سازمان های مردم نهاد عامل موفقیت پروژه های اجتماعی دانست و گفت: برنامه های استانداری خوزستان در راستای تقویت ظرفیت های مردمی انجام می شود.

 

 • جمشید کمایی معاون متوسطه آموزش و پرورش خوزستان با هشدار نسبت به کمبود شدید نیروی انسانی در آموزش و پرورش خوزستان گفت: نیاز به مجوزهای وزارتی برای جذب نیرو داریم تا کلاس های ما در مهرماه بدون معلم نماند! وی همچنین با اشاره به حساسیت استقرار پایه دوازدهم گفت: نمره امتحانات نهایی پایه دوازدهم با ضریب 30 درصدی در کنکور سال آینده اثر گذار است.

 

 • مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس خوزستان اظهار کرد: افزایش چند برابری قیمت کالاها، تامین وسایل سرمایشی مدارس را با مشکل رو به رو کرده است.

 

 • مدیرآموزش و پرورش استثنایی خواستار برگزاری مراسم بازگشایی مدارس در یکی از مدارس استثنایی شد و گفت: در مناطق حاشیه ای و عشایری زنگ بازگشایی مدارس نواخته شده است. امسال نوبت مدارس استثنایی است.

 

 • مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان از افزایش اعتبار برای اجرای طرح شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: استان خوزستان تنها استانی بود که جذب اعتبار این طرح را نسبت به سال پیش افزایش داد.

 

 • در حالی که مدیرکل بهزیستی خوزستان یکی از دلایل سخت بودن شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل را نبود شماره تلفن محل زندگی و آدرس محل سکونت آنها ذکر کرد ، مدیرکل ثبت احوال خوزستان گفت: ما فقط شماره ملی و کدپستی آنها را در اختیار داریم. می توان کد پستی را به اداره پست داد تا آدرس آنها را پیدا کند.

 

 • شهردار اهواز، شهرداری را آماده ارائه خدمات در راستای پروژه بازگشایی مدارس دانست و گفت: آماده سازی محیط پیرامونی مدارس، سامان دهی سرویس مدارس، آسفالت و زیباسازی محیط مدارس بخشی از وظایفی است که شهرداری برای بازگشایی مدارس انجام می دهد.

 

 • مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه بخش زیادی از دانش آموزان بی بضاعت تحت پوشش کمیته امداد نیستند، خواستار معرفی آنها به این کمیته شد و گفت: قبل از سال تحصیلی جدید به دانش آموزان تحت پوشش یک بسته 300 هزار تومانی ارائه می شود.

 

 • رفیعی، معاون پرورشی ،فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان بر ضرورت همکاری شهرداری با مدارس در آستانه آغاز سال تحصیلی تاکید کرد و گفت: اگر یک نماینده از شهرداری به مدت یکماه در اداره آموزش و پرورش هر شهرستان مستقر شود ، انجام کارها سرعت بیشتری می گیرد.

 

 • حبیب الله کردونی، عضو شورای آموزش و پرورش پیشنهاد تشکیل انجمن حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل را داد و گفت: این انجمن ها را می توان در روستاهای دورافتاده نیز تشکیل داد.