به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، در هفته ای که گذشت اخباری نظیر کنکور، معضل کمبود معلم، گزینش داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان ، تسویه حساب پاداش پایان خدمت بازنشستگان ، پرداخت سختی کار و … در صدر اخبار انتشار یافته از آموزش و پرورش قرار داشت.

 

افزایش میزان اشتغال معلمان بازنشسته به 14 ساعت از اول مهرماه

 

  • معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش میزان اشتغال معلمان بازنشسته از 8 به 14 ساعت در هفته، از اول مهرماه در مدارس خبر داد. علی الهیار ترکمن گفت: در راستای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش و به منظور افزایش بهره وری از توان و ظرفیت معلمان بازنشسته، بر اساس مجوز اخذ شده از سازمان اداری و استخدامی کشور، از اول مهرماه 97 ساعات تدریس بازنشستگان از 8 به 14 ساعت در هفته افزایش می یابد.

 

تسویه حساب آموزش و پرورش با بازنشستگان!

  • معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش ‌و پرورش از پرداخت قسط دوم پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته خبر داد و افزود تسویه کامل پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا نیمه شهریورماه انجام می‌شود.

 

ماهانه 10 میلیارد تومان به مدارس شبانه‌روزی اختصاص می یابد

  • معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی با توجه به‌ضرورت حمایت از مدارس شبانه‌روزی از اختصاص ماهانه 10 میلیارد تومان به مدارس شبانه‌روزی در پی تفاهم با سازمان هدفمندی یارانه‌ها و بهزیستی خبر داد. وی افزود: آنچه مهم است توجه سایر دستگاه‌ها به دستگاه بزرگ تعلیم و تربیت کشور است که خروجی آن ارتقاء کیفیت نیروی انسانی کشور را فراهم می‌آورد.

 

کنکوری ها مراقب باشند! تبلیغات موسسات کنکور در رسانه ملی  فاقد مجوز است

  • وزارت آموزش و پرورش به تبلیغات موسسات کنکور در تلویزیون واکنش نشان داد. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی مطرح کرد: بسیاری از تبلیغات موسسات کنکور در رسانه ملی، فاقد مجوز وزارت آموزش ‌و پرورش است. مرتضی نظری گفت: دانش آموزان عزیز ما در سراسر کشور به ‌ویژه در مناطق محروم با تلاش خودشان و زحمات معلمان، کادر مدرسه و خانواده‌ها به موفقیت‌ و رتبه های چشمگیر دست پیدا می کنند اما موسساتی که نگاه تجاری به آموزش‌وپرورش دارند، موفقیت‌های دانش آموزان را به نام خودشان ثبت و مصادره می‌کنند.

 

هشدار مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نسبت به بحران کمبود نیرو

  • محمد تقی زاده کمبود نیروی انسانی را از مشکلات جدی در آموزش و پرورش خوزستان عنوان کرد و گفت: کمبود نیروی نیروی انسانی در کیفیت آموزشی تاثیر زیادی دارد از این رو با ارسال نامه ای به مجلس شورای اسلامی از نمایندگان خواسته شده است که در این راه به آموزش و پرورش خوزستان کمک کنند.

 

دانش آموزان باید مهارت مقابله با خشونت را یاد بگیرند

  • معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در اختتامیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور مطرح کرد: دانش آموزان باید چگونه زندگی کردن و مهارت مقابله با خشونت را یاد بگیرند. معصومه ابتکار گفت: به دنیا آمدن و از دنیا رفتن، دست ما نیست ولی چگونه زندگی کردن مهم است و در اختیار خود ما است.

 

افتتاح 160 مدرسه در خوزستان تا مهرماه 97

  • غلامرضا شریعتی ، استاندار خوزستان گفت: مهرماه امسال 160 مدرسه در قالب 576 کلاس درس افتتاح شود و تا پایان سال تحصیلی نیز 130 مدرسه دیگر در قالب 560 کلاس درس به بهره برداری می رسد. وی افزود: به منظور بهبود فضاهای آموزشی در استان، اعتبارات عمرانی اداره‌کل نوسازی مدارس، از 73 میلیارد تومان به 145 میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

کسب رتبه دوم مسابقات دو و میدانی کشوری توسط دانش آموز خوزستانی

  • محمد تقی زاده، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مرتضی عباس پور دربندی از شهرستان خرمشهر در رشته پرش طول با ثبت رکورد 73/6 متر در بین دانش آموزان دوره متوسطه دوم گردن آویز نقره این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

 

فوق العاده سختی کار با عنوان دیگری به فرهنگیان پرداخت می شود

  • معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فوق العاده سختی کار که در آموزش و پرورش حذف شد، به دلیل اشتباهی بود که سال 91 اتفاق افتاد، گفت: این مزایا به زودی و تحت عنوان دیگری به فرهنگیان پرداخت می شود.

 

آغاز فرآیند گزینش داوطلبان بومی متقاضی ورود به دانشگاه فرهنگیان

  • رئیس هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: گزینش بیش از یک هزار و ۶۵۶ داوطلب تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و رشته های دبیری دانشگاه شهید رجایی تهران از ٣٠ مردادماه در سه مرحله آغاز شد و همزمان با انتشار نتایج نهایی کنکور ، نتایج گزینش داوطلبان متقاضی ورود به دانشگاه فرهنگیان نیز اعلام می شود.