به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از مجتمع  فرهنگی، هنری ، ورزشی در حال ساخت کانون بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان گفت: اعتبار این پروژه تا این مرحله از احداث، از طریق منابع شرکت ملی نفت ایران تامین شده است.

 

شریعتی  این مجتمع رفاهی را دارای امکاناتی نظیر سوئیت، استخر، رستوران و … عنوان کرد و افزود: بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش استان این ساختمان پس از تکمیل برای خدمات رسانی به فرهنگیان بازنشسته در اختیار کانون بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان قرار داده می شود.

 

وی با تاکید بر لزوم تکریم بازنشستگان در سطح جامعه و تامین نیازهای رفاهی آنان گفت: برای تکمیل این پروژه 10 میلیارد ریال اعتبار از سوی  استانداری خوزستان پیش بینی شده است که به زودی به کانون بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان اختصاص پیدا می کند.

 

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه ساخت این مجتمع های رفاهی گامی در راستای تکریم فرهنگیان بازنشسته است، افزود: معلمان بازنشسته استان خوزستان با حضور در این مجتمع امکان فعالیت های فرهنگی، ورزشی و هنری را پیدا می کنند، در عین حال آموزش و پرورش خوزستان می تواند میزبان فرهنگیان بازنشسته  سایر استانها در هنگام سفر به خوزستان باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه بازنشستگان در هنگام سفر های درون استانی و برون استانی نباید دغدغه ای برای محل اقامت داشته باشند، گفت: استان خوزستان در این زمینه با کمبودهایی رو به رو است که باید برای رفع آنها اقدام شود و ساخت این مجتمع به عنوان یک ساختمان مرکزی رفاهی که در آینده ای مورد بهره برداری قرار می گیرد، در راستای رفع این کمبودهاست.

 

استاندار خوزستان گفت:  یکسری از مراکز و ساختمان های رفاهی در آموزش و پرورش نیز به صورت نیمه کاره احداث شده اند که سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان بر اساس  ماده 207 در حال واگذاری این مراکز  است تا مراحل تکمیل و تجهیز آنها طی شود.

 

شریعتی همچنین توجه به بازنشستگان را از مسائل مهم استانی دانست و گفت: در راستای بهبود شرایط بازنشستگان تلاش های زیادی در استان انجام شده است. البته برخی از مسائل این حوزه کشوری است اما برای مسائل استانی، برنامه هایی در شورای آموزش و پرورش برای ارتقای سطح رفاهی این عزیزان ارائه شده است.

 

وی در عین حال از افتتاح استخر ویژه فرهنگیان بازنشسته در استان خبر داد و گفت: به زودی این استخر پس از اتمام مراحل تکمیل و تجهیز، در اختیار بازنشستگان استان خوزستان قرار می گیرد.

 

پیش از ظهر روز چهارشنبه 7 آذرماه استاندار خوزستان، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان و مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان از فرآیند احداث مجتمع  فرهنگی، هنری ، ورزشی بازنشستگان استان بازدید کردند.

 

گفتنی است؛ در سال تحصیلی گذشته سه هزار و 300 نیروی فرهنگی دراستان خوزستان بازنشسته شدند و در پایان سال تحصیلی جاری نیز چهارهزار نفر دیگر به این رقم اضافه می شوند. استان خوزستان دارای 67 هزار فرهنگی و بیش از 1 میلیون دانش آموز است .