به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  محمد تقی زاده در جمع معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی خوزستان بیان کرد: اجباری شدن دوره پیش دبستانی در خوزستان زمینه ساز رشد شاخص های آموزشی در بین دانش آموزان شد‌.

 

وی با بیان اینکه توجه به ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در بین دانش آموزان از اولویت های پیش روی آموزش و پرورش خوزستان، خاطرنشان کرد: انتقال آموزه های فرهنگی، اجتماعی و تاریخی از نسلی به نسل دیگر تنها با تاکید بر شاخص کتاب خوانی محقق می شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه تربیت دانش آموزانی شاداب و بانشاط و همچنین تربیت جسمانی دانش آموزان از برنامه های ویژه مجموعه تعلیم و تربیت استان است، تصریح کرد: اجرای برنامه های متعدد فرهنگی و تربیتی و همچنین برگزاری جشنواره های ورزشی می تواند نقش مهمی در ارتقای سلامت روحی و جسمی دانش آموزان استان داشته باشد.

 

تقی زاده در ادامه مهمترین عامل بازدارنده پیشرفت جوامع را عدم توجه به آموزش مهارت های زندگی اجتماعی دانست و تصریح کرد: آموزش مهارت های مثل محبت ورزی، صداقت در گفتار و عمل و احترام به معلم و بزرگتر از جمله ساده ترین مهارت های زندگی اجتماعی هستند که آموزش آنها از دوره پیش دبستانی زمینه ساز رشد و ترقی شخصیت دانش آموزان خواهد بود.

 

وی در پایان گفت: رشد سرمایه های اجتماعی کشور تنها با توجه ویژه به الگوی صحیح تعلیم و تربیت محقق می شود که این مهم نیز از طریق توجه به مدارس پیش دبستانی و ابتدایی امکان پذیر خواهد بود.