به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  محمد تقی زاده با اعلام این خبر گفت: نقل و انتقال برون استانی فرهنگیان از امروز  به صورت ثبت نام اینترنتی آغاز شده است و تا 20 اسفندماه ادامه داد. نتایج نقل و انتقالات نیز نیمه دوم فروردین ماه 98 اعلام می شود.

 

وی افزود: نقل و انتقال فرهنگیانی که از شرایط لازم برای انتقال برون استانی برخوردار هستند، در دو بخش دائم(عادی) و موقت انجام می شود که انتقال موقت به صورت یکساله است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خاطرنشان کرد: ثبت نام و تقاضای انتقال فرهنگیان بر اساس شیوه نامه به صورت اینترنتی در سامانه نقل و انتقال فرهنگیان به آدرس http://enteghal.medu.ir/  صورت می گیرد و نتیجه نهایی پس از دریافت نظر منطقه منطقه، مبدا و اداره کل مبدا و اداره کل مقصد اعلام می شود.

 

تقی زاده گفت: دارا بودن حداقل 5 سال سابقه خدمت به صورت رسمی یا پیمانی در آموزش و پرورش تا شهریور ماه 98 از شرایط انتقال به صورت دائم است. در عین حال فرهنگیان متقاضی انتقال به صورت موقت باید 2 سال سابقه کار به صورت رسمی یا پیمانی داشته باشند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه افراد متقاضی باید مدت تعهد استخدامی خود را به صورت کامل در منطقه مبدا طی کرده باشند، تصریح کرد: به دلیل اینکه نقل و انتقالات به شکل سامانه ای اجرا می شود و حجم کار نیز بسیار بالاست از این رو امکان پاسخ گویی به نامه های شخصی در این خصوص وجود ندارد.

 

وی در پایان یادآور شد: نقل و انتقال فرهنگیان بر اساس عدم نیاز مبدا انجام می شود و اگر اداره کل مبدا به متقاضی نیاز داشته باشد، انتقال صورت نمی گیرد.