به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، مهراله رخشانی‌مهر در مورد روند تجهیز گرمایشی مدارس با توجه به فرارسیدن فصل سرما گفت: چند هفته پیش ۶۰میلیارد تومان اعتبار به مناطق سردسیر برای استانداردسازی دستگاه‌های گرمایشی فرستادیم.

 

وی افزود: ۶۰درصد مدارس ما از حیث تجهیزات گرمایشی ایمن شده‌اند و سیستم استاندارد دارند و تجهیز ۴۰درصد مابقی نیز در دستور کار است. رقمی که تخصیص یافت خوب بود و به‌زودی۶۰میلیارد تومان دیگر هم ابلاغ می‌شود.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بابیان اینکه سیستم نوینی موسوم به بخاری‌های «هرمتیک» هم وارد مدارس می‌شوند گفت: این دستگاه‌های گرمایشی گازسوز هستند. البته مناطقی در برخی استان‌ها چون خوزستان و سیستان و بلوچستان گاز ندارد و بخاری نفتی باید مستقر شود اما برای مناطق سردسیری چون اردبیل از این بخاری‌های جدید هم استفاده می‌کنیم.

 

رخشانی مهر از خریداری ۸۰۰۰بخاری هرمتیک خبر داد و افزود: هرمتیک، نوعی بخاری گازسوز است که بدنه‌اش فلزی نیست و دست را نمی‌سوزاند و مهم‌تر آنکه اکسیژن محیط را نمی‌گیرد و به لحاظ فنی بسیار خوب و کارآمد است.

 

وی افزود: کارخانه‌های مختلفی این بخاری‌ها را تولید می‌کنند که از حمایت خوب دولت برخوردارند و دولت بابت این بخاری‌ها یارانه می‌دهد. اولین بار است که این بخاری‌ها را برای مدارس خریداری می‌کنیم و استفاده از آن‌ها هم در دستور کار قرارگرفته است.