به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، در پی انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر اینکه ۴دانش آموز یک خانواده پرجمعیت در منطقه منبع آب اهواز به دلیل مشکلات مالی و در حالی که بیش از  ۴۰روز از سال تحصیلی سپری شده است، هنوز نتوانستند به مدرسه بروند، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان دستور داد تمهیدات لازم برای بازگشت آنان به چرخه تعلیم و تربیت فراهم شود.

 

کورش مودت با تاکید بر اینکه هیچ دانش آموزی به دلیل مشکلات  مالی نباید از تحصیل بازماند، گفت: آموزش و پرورش خوزستان شرایط زندگی این دانش آموزان را مورد بررسی قرار می دهد و تمامی امکانات و وسایل مورد نیاز برای تحصیل آنها از جمله پوشاک، کتاب درسی و لوازم التحریر  به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می گیرد.

 

وی همچنین اضافه کرد: در عین حال این دانش آموزان  تحت پوشش رایگان سرویس مدرسه نیز قرار می گیرند و هزینه های ایاب و ذهاب آنان توسط اداره کل آموزش و پرورش خوزستان تامین می شود.

 

مودت اضافه کرد:  آموزش و پرورش خوزستان برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل و دانش آموزانی که به دلیل مشکلات مالی امکان حضور در مدرسه را ندارند، نیازمند همکاری سایر ارگان ها و دستگاههاست.

 

وی همچنین خاطر نشان کرد: کمک به تعلیم و تربیت دانش آموزان باید به یک فرهنگ تبدیل شود و تمامی آحاد جامعه باید به آموزش و پرورش در این مسیر کمک کنند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نقش رسانه ها را در « نهادینه کردن فرهنگ مشارکت در تعلیم و تربیت» بسیار بارز و مهم برشمرد و تصریح کرد: از رسانه هایی که در این راستا گام برمی دارند و ما را در انجام رسالت تعلیم و تربیت یاری می دهند کمال تشکر را دارم.