به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، یوسف نوری  اظهار کرد: در راستای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، طرح دانش‌آموز، معلم و خانواده تراز انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفت و نقاط مختلف کشور در حال اجراست.

به گفته وی، جریان امپریالیستی رسانه با استفاده از قدرت ارتباطات، در حال مدیریت افکار عمومی است و استکبار برای مدیریت افکار انسان‌های کشورهای در حال توسعه، پایه‌های اعتقادی دانش‌آموزان را مورد توجه قرار داده است.

وزیر آموزش و پروش با اشاره بر اصلاح محور مدرک‌گرایی در آموزش و پرورش عنوان کرد: محور قرار گرفتن مدرک در آموزش و پرورش به جای مسائل تربیتی در آموزش و مهارت‌گرایی به معنای شغل مطلق و حذف مهارت‌های پایه باید اصلاح شود.

نوری با بیان اینکه امسال تجهیزات آموزشی و اداری به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان در مدارس سراسر کشور توزیع شد، تصریح کرد: پارسال ۱۲۲ میلیون دلار از صندوق ذخیره ارزی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مجوز استخدام مربی پرورشی صادر شده است، اظهار کرد: تلاش می‌شود موافقت لازم برای جذب نیروهای خدماتی در مدارس کسب شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، نوری خاطر نشان کرد: ارتباط مدرسه و خانواده باید تقویت شود و از نگرش مشارکت گرفتن از اولیا تنها به عنوان عضو انجمن اولیا برای انجام تشریفات اداری باید دوری کرد.